(fot. Microsoft)

Windows 10 – oto przyszłe zmiany w Eksploratorze plików i menu Start [na wideo]

Microsoft szykuje zmiany, które powinny sprawić, że Windows 10 zyska bardziej atrakcyjny i spójny wygląd. Oto, jak będzie wyglądało nowe menu Start, Eksplorator plików i menu kontekstowe.

Reklama

Windows 10 z usprawnionym menu Start

Microsoft postanowił w ciekawy sposób uczcić osiągnięcie miliarda aktywnych urządzeń z Windowsem 10. Panos Panay, pełniący w firmie rolę dyrektora ds. produktów, opublikował na swoim oficjalnym koncie na Instagramie krótki materiał wideo. Filmik przedstawia w dużym uproszczeniu historię ewolucji Windowsa – od starych wydań aż do „Dziesiątki”.

Reklama

https://www.instagram.com/p/B97VqkXg0iN/?utm_source=ig_web_copy_link

Co ciekawe, oprócz szybkiego przejścia po różnych wersjach Windowsa, możemy jeszcze poznać planowane nowości, które mają niebawem zostać wdrożone. Pierwszą widoczną zmianą jest odświeżone menu Start wraz z nowymi ikonami. Microsoft nie zamierza tutaj przeprowadzać rewolucji, a wyłącznie chce wdrożyć kilka usprawnień.

Menu Start otrzyma nowocześniejszy wygląd, a także jeszcze bardziej będzie czerpać z języka wzornictwa Fluent Design. Warto również zauważyć, że Microsoft nadal promuje „żywe” kafelki. Sugeruje to, że wciąż będą one jednym z charakterystycznych elementów „Dziesiątki” – wcześniej bowiem pojawiły się spekulacje, że mogą zostać usunięte lub pozostaną tylko dodatkową opcją, którą trzeba będzie ręcznie aktywować.

Oto nowy Eksplorator plików

Od dłuższego czasu słyszymy, że firma z Redmond pracuje nad nowym Eksploratorem plików, który ma lepiej pasować do Windowsa 10. Przez chwilę zauważalnie przebudowany menedżer plików pojawia się w wideo udostępnionym przez Panosa Panaya.

Nowy Eksplorator plików pod względem wizualnym przypomina teraz inne aplikacje tworzone dla Windowsa 10. Dodatkowo, wydaje się, że powinien oferować większy komfort obsługi na urządzeniach z ekranem dotykowym. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie ucierpiała na tym funkcjonalność i Microsoft nie wyciął kilku funkcji.

Odświeżenia doczekało się jeszcze menu kontekstowe. Nie wiemy, kiedy nowości zostaną wprowadzone do Windowsa 10. Najbliższa większa aktualizacja planowana jest na wiosnę, ale prawdopodobnie będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Według nieoficjalnych informacji, opisane zmiany mogą pojawić się dopiero w 2021 roku.

Polecamy również:

Windows 10 zaczyna dostawać nowe kolorowe ikony. Ktoś jest testerem?

źródło: Softpedia (1), Softpedia (2), MSPoweruser