Windows 10 Mobile Insider Preview już wkrótce nie dla wszystkich Lumii 22

Windows 10 Mobile Insider Preview już wkrótce nie dla wszystkich Lumii

Microsoft strasznie skiepścił sprawę aktualizacji do Windows 10 Mobile dla starszych Lumii, ponieważ ogromna większość użytkowników jej nie dostanie. Częściowym wyjściem z tej sytuacji było korzystanie z programu Windows 10 Mobile Insider Preview. To wyjście wkrótce jednak zostanie zamknięte.

Początkowo Microsoft zadeklarował się, ze aktualizację do Windows 10 Mobie otrzymają wszystkie Lumie, pracujące pod kontrolą Windows Phone 8.1. Później jednak okazało się, że te słowa rzucono na wiatr, ponieważ koniec końców prawie połowa użytkowników musi obejść się smakiem.

Jeśli jednak ktoś się uparł, to z powodzeniem mógł korzystać z Windows 10 Mobile na swojej Lumii. Wystarczyło, żeby zapisał się do programu Windows 10 Mobile Insider Preview. Niestety, już wkrótce jego smartfon utknie na buildzie 10586.x. Decyzja Microsoftu wiąże się z wydaniem Windows 10 Anniversary Updateprzeskoczeniem na build 14393.

Użytkownik ma więc dwie możliwości: albo pozostawić stan rzeczy takim, jakim jest lub wrócić do Windows Phone 8.1 przy użyciu Windows Device Recovery Tool. Jeśli jednak zdecyduje się na to drugie, to musi pamiętać, że nie będzie miał już możliwości ponownego przystąpienia do programu Windows 10 Mobile Insider Preview.

Źródło: Microsoft przez Neowin