Ważne
Wiko VIEW

Microsoft w końcu zaczął uaktualnianie starszych Lumii do Windows 10 Mobile

Wczoraj informowaliśmy Was, że w tym lub najdalej w przyszłym tygodniu Microsoft rozpocznie proces aktualizacji do Windows 10 Mobile dla starszych Lumii. Gigant z Redmond potwierdził już oficjalnie, że od dziś zacznie ona trafiać do kolejnych użytkowników.

Nowej wersji systemu operacyjnego mogą spodziewać się posiadacze modeli 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1GB, 636 1GB, 638 1GB, 430 oraz 435. Co ciekawe, otrzymają ją również użytkownicy BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q oraz MCJ Madosma Q501. Microsoft poinformował też, że pozostałe Lumie nie zostaną zaktualizowane, ponieważ mogłoby to negatywnie wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia.

Pamiętajcie, że proces przebiega etapami, więc nie martwcie się, jeśli nie dostaliście jeszcze powiadomienia o możliwości zainstalowania Windows 10 Mobile na Waszym smartfonie. Microsoft zaleca także pobranie ze sklepu aplikacji Upgrade Advisor, który poinformuje Was o tym fakcie.

Nowa wersja wprowadza wiele zmian i nowości, o których możecie poczytać w recenzji Lumii 550. Pamiętajcie również, że wkrótce mapy Here przestaną działać na smartfonach z Windows 10 Mobile. W zamian Microsoft zaleca korzystanie z preinstalowanej aplikacji Mapy.

Źródło: Blog Windows, Microsoft

Komentarze

 • Tyran1918

  Bez aplikacji Upgrade Advisor https://www.microsoft.com/pl-pl/store/apps/updateadvisor/9nblggh0f5g4 nie ma obecnie powiadomienia o aktualizacji.

 • b@t

  błąd w tytule (prosze nie straszyć)

 • WP

  Mam rozumieć, że Lumia 920 nie dostanie? Jeśli tak to M$ ostatni raz mnie oszukał i porzucam ich system.

  • Michał

   Czego ty chcesz od starocie z zakończonym wsparciem? Spadaj na Android lub iOS.

   • mayki

    Dostanie, dostanie. Ten staroć przeżyje nie jeden plastikowy szajs z Microsoftu. 2 lata, bez etui i żadnej ryski na szkle. Nie wspomnę o lotach na płytki czy chodnik. Zrobisz tak z jakimś nowym szajsem microsoftu?

   • Maciej Kieruzal

    Bo na Androidzie to z pewnością telefon dostanie nowego androida. Chyba jedynie flagowiec przez pierwszy rok, bądź nexusy i moto

 • David

  Po czwartym przesunięciu aktualizacji to ja już telefon na androida zmieniłem… ^^ ale lepiej późno niż wcale xD

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona