Reklama
Epic Games Store za darmo 20XX Barony Superbrothers Sword and Sworcery EP

Aż trzy darmowe gry do pobrania w Epic Games Store! Jest wysoko ocenianie Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Pogoda za oknem zachęca raczej do wychodzenia z domu, ale jeśli brak Wam planów na ten słoneczny i ciepły dzień, to jak co tydzień przychodzę do Was z nowymi darmowymi grami od Epic Games Store. W tym tygodniu do naszych kont przypisać możemy aż trzy tytuły!

Reklama

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Zaczniemy od gry wyjątkowej, która na swoim koncie ma nie tylko wysokie oceny graczy, ale i wiele nagród. Superbrothers: Sword & Sworcery EP to gra przygodowa, która pierwotnie debiutowała na iOS (zdobywając na Metacriticu aż 86 punktów), stając się jedną z najlepszych gier mobilnych 2012 roku.

Rozgrywka jest dość prosta, tak samo i zagadki, ale jest to celowy zabieg. Twórcy nie chcą odciągać uwagi gracza od świetnego i niepowtarzalnego klimatu produkcji. Fabuła również może się podobać, choć ta nie jest jakoś szczególnie rozbudowana.

Dla mnie największą zaletą Superbrothers: Sword & Sworcery EP jest oprawa graficzna i dźwiękowa. Jest to jeden z najpiękniejszych pixelartów, jakie widziałem w życiu, a fenomenalny soundtrack tylko to uwypukla. Warto zagrać! Tym bardziej, że gra nie jest specjalnie długa.

Barony

Dobrych roguelików nigdy mało! Barony od Turning Wheel to mała pierwszoosobowa gra z zaskakująco dużą ilością zawartości, w której to — jakby inaczej — zwiedzamy losowo generowane podziemia, próbując zgładzić końcowego bossa. Co ciekawe (i nieczęste w tym gatunku) Barony ma tryb kooperacyjny, warto więc spróbować gry wraz ze znajomymi.

20XX

W 20XX wyraźnie czuć inspiracje serią Mega Man — ale nie powiedziałbym, że to coś złego. W dziele Batterystaple Games znajdziemy dość wymagającą rozgrywkę, mocno inspirowaną starszymi platformówkami. Tak samo, jak w przypadku Barony, w 20XX możemy liczyć na wspólną zabawę wraz ze znajomymi — również lokalnie, przy jednym komputerze.

W powyższe gry zagramy tylko na Windowsie, na plus można zaliczyć bardzo niskie wymagania. Niestety żaden z tych tytułów nie oferuje polskich napisów.

Wszystkie trzy gry możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Produkcje te będą dostępne za darmo do 6 sierpnia 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostaną udostępnione kolejne darmowe tytuły.

A to nie koniec atrakcji! Letnia wyprzedaż Epic Games Store 2020

Oprócz powyższych trzech gier, które możemy przypisać sobie do konta za darmo, mamy też do wyboru masę tytułów w promocyjnych cenach. W tym dość świeże produkcje, takie jak recenzowane przez Piotra Maneater i Saints Row: The Third Remastered. Jest też kilka starszych tytułów, takich jak Borderlands 3 czy Control. Warto zajrzeć na promocyjną stronę Epic Games Store.