Wiemy, które urządzenia Sony otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Wiemy, które urządzenia Sony otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop

Dołącz do dyskusji 0

Na pewno jeszcze przez kilka najbliższych dni w technologicznym światku będą panowały dwa tematy: nowe tablety Apple (iPad Air 2 i iPad mini 3) oraz Android 5.0 Lollipop i prezentacja dwóch urządzeń z serii Nexus: Nexus 6 i Nexus 9. Skoro tak, żeby za bardzo od nich nie odbiegać, przedstawię Wam listę urządzeń Sony, które na pewno otrzymają aktualizację do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google.

Lista sprzętu opublikowana przez japoński koncern jest dość pokaźna, aczkolwiek trzeba pamiętać, że i portfolio produktów firmy też wcale do najmniejszych nie należy.

Androida Lollipop mogą się spodziewać posiadacze następujących tabletów: Xperia Tablet Z, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact. A to oznacza, że wszystkie najnowsze tablety Sony będą oferowały, już niebawem, najnowszą edycję Androida. Nie otrzymają jej wcześniejsze tablety (SP i Xperia Tablet S), ale to chyba musiałby być cud – zwłaszcza, że ich wsparcie zakończyło sie na Androidzie Jelly Bean.

Pozostałe modele, które na pewno zostaną zaktualizowane do Androida 5.0, to: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact.

Wiele wskazuje na to, że na pierwsze aktualizacje przyjdzie nam poczekać do początku 2015 roku. Wcześniej z Lollipopa będą mogli się cieszyć jedynie użytkownicy Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition, ale to chyba nikogo nie dziwi.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona