15 października zagramy w Wiedźmina na Nintendo Switch

Od momentu ogłoszenia prac nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon dla platformy Nintendo Switch rozgorzała dyskusja między fanami odnośnie zasadności takiego posunięcia. Optymiści od razu uznali, że to bardzo dobrze, że gra ukaże się na tak lubianej konsoli. Pesymiści z kolei powątpiewali w możliwości urządzenia Nintendo. Wiedźmin 3 jest, mimo wszystko, tytułem stawiającym spore wymagania sprzętowi. Już niedługo każdy zainteresowany będzie mógł zweryfikować to osobiście.

Przedstawiciele CD Projekt RED wydali bowiem oficjalny komunikat prasowy, w którym dzielą się z zainteresowanymi datą premiery swojego sztandarowego produktu na nowej konsoli. Jak wspomniałem w tytule, gra zostanie udostępniona 15 października zarówno w wersji pudełkowej jak i cyfrowej.

Reklama

Polski producent gier przygotował również niespodziankę dla nieco bardziej zniecierpliwionych graczy. W serwisie YouTube udostępniono bowiem fragment rozgrywki pracowników studia: Pawła Burzy i Pawła Sasko. Materiał można obejrzeć poniżej:

Jako że obecnie trwają targi Gamescom, twórcy Wiedźmina postanowili zaoferować możliwość gry na Nintendo Switch odwiedzającym imprezę. Zainteresowani mogą udać się na stoisko Nintendo znajdujące się w hali nr 9. Tam też udostępnione zostaną konsole z grywalną kopią gry.

Udostępniona na platformę Nintendo Switch gra to wydanie kompletne, zawierające dodatki: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino oraz 16 DLC. W wersji pudełkowej, poza samym kartridżem z grą, znajdą się naklejki, mapa oraz książka Świat Wiedźmina – Kompendium Wiedzy.

Zamówienia przedpremierowe będzie można składać na oficjalnej stronie prowadzonej przez dystrybutora gry. CD PROJEKT RED gorąco zachęca wszystkich zainteresowanych do obserwowania swoich profili w mediach społecznościowych, gdzie nowe informacje na temat premiery będą ukazywać się w pierwszej kolejności.

Dzięki wydaniu Wiedźmina 3: Dziki Gon na kolejną platformę polski producent zaznaczy swoją obecność na nowych rynkach, tam, gdzie bardziej popularna jest rozgrywka mobilna. Dodatkowo sama konsola Nintendo ma spore grono entuzjastów, którzy z pewnością nie odmówią sobie przyjemności osobistego sprawdzenia, jak taka produkcja, dedykowana przecież na znacznie mocniejsze platformy, sprawdzi się na ich konsolach.

Podsumowanie Nintendo Direct na E3 2019 w pigułce – twórcy Mariana trafili prosto w punkt

Źródło: informacja prasowa, CD PROJEKT RED