Wideo z HP TouchPad pracującym w oparciu o Androida

Obecna sytuacja, w której znaleźliśmy się za sprawą HP, przypomina świetną kampanię reklamową, na końcu której padną słowa: „żartowaliśmy z końcem HP TouchPad, szykujcie się na jego następcę!” (co, niestety, nie nadejdzie). W ciągu ledwie kilkunastu godzin, za sprawą znacznych obniżek cen urządzenia, potrafi rozejść się kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy HP TouchPad, czego pozostali producenci z tabletowego rynku mogą jedynie pozazdrościć (no, może poza Apple i… Asusem, którego tabletEee Pad Transformer – w momencie amerykańskiej premiery zdobyć było wielką sztuką). Wiele wskazuje na to, że wszyscy, którzy kupili tablet HP w okazyjnej cenie (bądź wcześniej) zrobili na tym świetny interes.

Ledwie wczoraj informowaliśmy, że trwają prace nad przeportowaniem systemu Android na HP TouchPad, a już dziś w sieci pojawiło się wideo, mające potwierdzać ten stan rzeczy – czyli tablet HP pracujący w oparciu o Androida 2.2. Nie wiadomo jednak na ile jest ono prawdziwe.

Osoba, która opublikowała filmik twierdzi, że jej współpracownik zamówił HP TouchPad w wersji z 32GB pamięci z BestBuy za 99 dolarów (tu już jest pierwsza wątpliwość – 32GB były za 149$) i urządzenie od początku pracowało pod kontrolą Androida zamiast WebOS (a to z kolei jest mało realne). Nie oznacza to jednak, że współpracownik, o którym mowa, sam nie przeportował Androida na to urządzenie i dopiero wtedy wręczył znajomemu.

Jak było naprawdę – tego raczej prędko się nie dowiemy. Nie zmienia to faktu, że z niecierpliwością czekamy na owoc pracy ludzi z XDA, którzy ostro zajmują się adaptacją Androida Honeycomb na HP TouchPad – trzymamy kciuki!

Przypomnijmy, że w USA cena HP TouchPad została obniżona do 99 dolarów (16GB) i 149 dolarów (32GB). Z kolei w Wielkiej Brytanii – 89 i 115 funtów, a w innych krajach Europy – 99 i 129 euro.

źródło