Ważne

Biały HP TouchPad 64GB 1.5GHz w Europie

Nie wiemy, czy powinniśmy się śmiać, czy płakać. TouchPad to pierwszy tablet koncernu Hewlett-Packard, który rokował spore nadzieje. Niestety, spaliły na panewce, ponieważ wyniki globalnej sprzedaży urządzenia okazały się być znacznie gorsze niż przewidywano. Mimo to, HP wprowadziło na teren Europy nową, ulepszoną wersję TouchPada – wyposażona jest w białą obudowę, 64GB pamięci wewnętrznej oraz procesor o częstotliwości taktowania 1.5GHz, który powinien znacznie uprzyjemnić korzystanie z systemu operacyjnego WebOS.

Reszta specyfikacji urządzenia pozostaje niezmieniona. Pod jego maską znajdziemy tę samą kamerkę internetową 1.3 MP, 9.7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 768 oraz Wi-Fi b/g/n.

Plotki o słabym popycie TouchPada są prawdziwe. Amerykańska sieć sklepów BestBuy zakupiła 270 000 sztuk tego tabletu, lecz udało jej się sprzedać zaledwie 25 000. Co więcej, liczby te nie obejmują zwrotów, które, gdyby wzięte pod uwagę, mogłyby znacząco obniżyć ten wynik. Pomimo licznych obniżek cen (o 100$, w niektórych sklepach nawet więcej), zainteresowanie tabletem HP nie wzrosło. Wygląda na to, że amerykański koncern ma nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ sklepy, którym nie udało się sprzedać TouchPadów, chcą zwrócić pozostały towar producentowi.

Cena tabletu Touch 64GB 1.5Ghz wynosi 599€. Wkrótce powinien być dostępny w sklepie internetowym HP.

źródło

Komentarze

 • Gość

  Tak kończą Ipad killery.

 • Wilniuk

  O polowe za drogi…

 • aaa

  I HP właśnie wyciągnęło wtyczkę. Koniec webOSa, szkoda. :( A właśnie dzisiaj założyłem konto, by pisać na niego aplikacje, bo liczyłem że HP z niego zrobi coś większego kiedyś. Teraz sobie raczej daruję.

 • Jaro

  No tak, 599€ to stanowczo za dużo :(

  • aaa

   Można już zapomnieć. HP właśnie porzuciło TouchPada. Więc kupowanie go nie ma sensu, obojętnie jaką ma cenę. (chyba że jako ramkę do zdjęć, jeśli aż tak mocno potanieje :P).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona