Wiadomości Google
Wiadomości Google

Dostajesz SMS-a od nieznajomego numeru? Dla Wiadomości Google to wyzwanie, nie problem

Wiadomości Google są dla wielu podstawową aplikacją do wysyłania i odbierania SMS-ów w smartfonie. Deweloper przygotowuje kilka funkcji, które mogą okazać się bardzo przydatne. Jedna z nich jest niemal wyrwana z WhatsAppa.

Google zidentyfikuje nieznanego nadawcę wiadomości

Być może od czasu do czasu mamy taki problem: dostajemy od kogoś SMS-a, ale nie znamy nadawcy. Zachodzimy w głowę, kto to może być, bo nie przedstawił się w treści wiadomości. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zapytać: „znamy się..?”. Wiadomości Google będą w stanie zredukować liczbę takich niezręcznych wymian zdań.

aplikacja Kontakty Google Wiadomości Google Telefon Google nowe logo 2022
źródło: Google

Twórcy wspomnianej aplikacji pracują nad nową funkcją. Jej zadaniem będzie podanie imienia i nazwiska osoby, której danych nie mieliśmy zapisanych w książce adresowej, a która do nas napisała wiadomość. Bardzo podobną opcję ma WhatsApp, który podaje nazwy profili niezapisanych przez nas osób, które się z nami skontaktowały.

Niestety to, czy będziemy widzieć dane niezapisanych numerów, nie będzie zależeć od nas, tylko od tego, czy nadawca ma włączone udostępnianie podstawowych informacji na swoim koncie Google. Funkcja wciąż jest testowana – na razie skorzystają z niej tylko nieliczni.

Inne „przydasie” w Wiadomościach Google

Są jeszcze dwie inne funkcje, które aktualnie testuje się w aplikacji Wiadomości. Najnowsza wersja beta ukrywa komunikaty wysłane od zablokowanych numerów, nawet na czatach grupowych. Aktualna oficjalna wersja apki niestety pokazuje wiadomości w takich miejscach, co jest trochę dziwne. Deweloperzy najwyraźniej zajęli się zajęli się tym niedopatrzeniem.

Jeszcze jeden drobiazg dotyczący czatów grupowych dotyczy nowego wyglądu interfejsu galerii podczas dodawania zdjęć z poziomu aplikacji. Będzie nieco wygodniej i bardziej przejrzyście.

Ponieważ żadna ze wspomnianych opcji nie jest dostępna w oficjalnym kanale dystrybucji Wiadomości Google, zapewne będzie trzeba na nie jeszcze trochę poczekać. Domyślam się też, że będą działać tylko wtedy, gdy na telefonie będziemy mieli włączoną obsługę RCS i – rzecz jasna – gdy nasz operator sieci komórkowej będzie obsługiwał ten standard przesyłania wiadomości na naszym urządzeniu (na ciebie patrzę, Play!).