whatsapp
(fot. pixabay.com)

WhatsApp upodobni się do Snapchata? Funkcja znikających multimediów dostępna w nowej becie

Nowa wersja WhatsAppa, dostępna w becie sygnowanej numerem 2.20.201.1, jest już dostępna do pobrania dla osób uczestniczących w programie Google Play Beta Program. Co przynosi nowe uaktualnienie popularnego komunikatora?

WhatsApp ma dostać funkcję znaną ze Snapchata

Nowa funkcja, nazywana w oryginale Expiring Media, ma być rozszerzeniem znanego już udogodnienia, widniejącego pod nazwą Expiring Messages. Ta druga odpowiada za usuwanie wiadomości z urządzenia użytkownika, do którego została ona wysłana, po jej odebraniu i opuszczeniu czatu. Pierwsza z funkcji ma dokładnie takie samo zadanie, jednak tyczy się ona multimediów (filmów, zdjęć czy GIF-ów).

W celu włączenia nowej funkcji, wystarczy kliknąć w dedykowany do tego przycisk. Po uruchomieniu, podświetli się on na zielono, informując, że Expiring Media jest aktywne.

Po wysłaniu wiadomości i odtworzeniu jej przez użytkownika końcowego, ta całkowicie zniknie z czatu, bez żadnej informacji.

Po otrzymaniu wiadomości, użytkownik otrzyma informację, że po jej zobaczeniu, zniknie ona z czatu i nie będzie można jej zobaczyć ponownie. Wygląd takiej wiadomości będzie się różnił od innych, przez co będzie wiadome, że chodzi o wiadomość wysłaną przy użyciu nowej funkcji.

WhatsApp - znikające wiadomości
Wygląd wiadomości wysłanej przy pomocy nowej funkcji będzie różnił się od innych na czacie (fot. WaBetaInfo)

Wprowadzenie nowej funkcji tylko upewnia nas w przekonaniu, że Facebook bardzo mocno inspiruje się Snapchatem w wielu kwestiach. Najpierw przeniósł do swoich aplikacji tzw. „Stories”, by następnie skopiować zabawne filtry. Nie inaczej jest w przypadku tej funkcji, która jest żywcem wzięta ze Snapchata, na którym wiadomości także znikają po wyjściu z czatu. Cóż Facebooku, może trochę własnej inwencji twórczej?