WhatsAppowi grunt pali się pod nogami. Walczy o klientów uciekających do konkurencji

Nie tak dawno WhatsApp zaktualizował swoją Politykę prywatności. Doprowadziło to do wielu wątpliwości użytkowników, a także konkretnych plotek dotyczących szeroko zakrojonej współpracy z Facebookiem. Dlatego twórcy aplikacji postanowili urządzić pewnego rodzaju Q&A, ucinając wszelkie spekulacje i stawiając na przejrzystość.

Reklama

Jak właściciele WhatsAppa ujmują to w swoim oświadczeniu, „chcą aby było jasne, że aktualizacja zasad w żaden sposób nie wpływa na prywatność wiadomości przesyłanych do znajomych lub rodziny. A to jest prawdopodobnie główny powód, dla którego dotychczasowi użytkownicy przesiadają się na rozwiązania konkurencji – Signala czy Telegram.

WhatsApp a rejestr połączeń

Jak możecie zobaczyć na powyższej infografice, firma dosadnie podkreśla że WhatsApp nie widzi żadnych prywatnych wiadomości, a także nie słyszy wykonywanych ani odbieranych połączeń. Co za tym idzie, a co było niezwykle istotne dla wielu użytkowników, Facebook również nie.

Reklama

Wyczytać tu również możemy, iż aplikacja nie prowadzi rejestru którzy z użytkowników tylko dzwonią, a którzy wysyłają wiadomości oraz nie widzi udostępnionej lokalizacji. Podkreślone zostało, że grupa WhatsApp pozostaje prywatna i dane nie są przekazywane firmie Marka Zuckenberga.

WhatsApp logo

WhatsApp a przedsiębiorstwa

Owszem, WhatsApp jest w konatkcie z firmami i wyjaśnia, że niektóre z nich będą korzystać z usług hostingowych Facebooka do zarządzania czatami. Takie przedsiębiorstwa będą mogły wykorzystywać zebrane informacje do własnych celów marketingowych, jak chociażby ustawianie spersonalizowanych reklam na Facebooku oraz Instagramie. Aby jednak każdy z użytkowników wiedział, że komunikuje się tego typu firmą, WhatsApp wyraźnie i odpowiednio oznaczy rozmowę, nie pozostawiając żadnych złudzeń i możliwości na przypadkową interakcję.

Firma podkreśla również, że jej współpraca z amerykańskim serwisem społecznościowym będzie wciąż widoczna. Chociażby w reklamach na Facebooku, w których pojawiać się może przycisk zachęcający do kontaktu z daną marką przez WhatsApp. Jeśli odbiorca ma zainstalowaną aplikację, do komunikacji z autorem reklamy użyje właśnie jej.

Jeśli jednak wciąż nie wierzycie twórcom tego komunikatora, to dla sprawdzenia pobierzcie swoje dane. W ten sposób uzyskacie informacje, co do tej pory na wasz temat zgromadził WhatsApp. I pamiętajcie – możecie ustawić, żeby wysłane przez was wiadomości znikały! ;)

  1. Facebook dał za WhatsApp tyle miliardów i sprowadził fajny komunikator do swojego poziomu, zrobili z niego syf jakim sami są. Osobiście od kilkunastu miesięcy używam WhatsApp Plus, który jest dużo lepszy od oficjalnej wersji.

  2. Twórcy Whatsapp?! Później właściciele Whatsapp. Gdzie z twórców jeden założył signal, a drugi nie wiadomo co robi dla FB, ale jest na liście płac więc wątpię aby to obaj twórcy się tutaj wypowiadali. Właścicielem Whatsapp od 2014r. jest Facebook. Jest to bardzo źle przetłumaczona nota prasowa, albo autor celowo unika nazywania rzeczy po imieniu.

  3. Jak widzę autor unika pisania konkretami, więc polecam przeczytać to jest to na stronie android com pl pod tytułem: WhatsApp wprowadza użytkowników w błąd w kwestii prywatności. Szykuje się afera?

  4. Mam ważne pytanie, może ktoś mi pomoże. Czy jeśli przez przypadek zaakceptowałem nowy regulamin w aplikacji What’s app to mogę to jeszcze jakoś wycofać? Czy wystarczy, że od lutego nie będę korzystał z WA? Proszę o pomoc bo chcę odkręcić mój błąd.?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama