fot. WD

Nowe produkty z serii WD_Black stworzone z myślą o graczach

Western Digital przedstawił nowe produkty z serii WD_Black, które mają pomóc graczom w organizacji ilości miejsca na dysku.

WD_BLACK SN850 NVMe SSD

Pierwszą z nowości jest dysk półprzewodnikowy SSD WD_Black SN850. Bazuje on na interfejsie NVMe, dzięki czemu osiąga bardzo wysokie prędkości odczytu i zapisu. Wynoszą one 7000 i 5300 MB/s (odczyt i zapis), więc jest szybko. Biorąc pod uwagę konkurencję, można stwierdzić, że Western Digital stworzyło jeden z najszybszych dysków konsumenckich na rynku. Wypada nawet minimalnie lepiej od Samsunga 980 Pro, który ma taką samą prędkość odczytu, jednak trochę mniejszą zapisu.

WD_BLACK SN850 NVMe SSD
(fot. WD)

Dla zapewnienia najwyższej estetyki i dostosowania do potrzeb użytkownika, dostępny będzie także opcjonalny model radiatora z obsługą RGB, który ogranicza dławienie termiczne. Model SN850 NVMe SSD, w wersji bez radiatora będzie, dostępny będzie w pojemnościach 500 GB, 1 TB i 2 TB2. Cena ma startować od 149,99 dolarów (około 580 zł) za wersję najmniejszą.

(fot. WD)

WD_BLACK AN1500 NVMe SSD

Bardzo ciekawie Western Digital podszedł do drugiego z proponowanych produktów. Mianowicie, jest to połączenie dwóch dysków SSD, które razem tworzą kartę rozszerzeń plug and play i działają na interfejsie PCIe Gen3 x8. Rozwiązanie powinno zainteresować osoby, które nie mają już wolnych slotów na dyski twarde, a chcą rozbudować swoją pamięć, bez wymiany całego zestawu.

fot. WD

Same dyski wewnętrzne natomiast zostały połączone w RAID 0, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się z prędkości odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio 6500 i 4100 MB/s. Dodatkowo karta posiada konfigurowalne podświetlenie RGB oraz zintegrowany radiator, który pomoże w odpowiednim schłodzeniu dysków.

Karta rozszerzeń WD_BLACK AN1500 NVMe SSD jest dostępna w pojemnościach 1TB, 2TB i 4TB. Cena to 299,99 USD (około 1161 złotych) za najtańszą wersję pamięciową.

fot. WD

WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD

Ostatnią z propozycji Western Digital jest wysokowydajny dysk zewnętrzny SSD, który korzysta z interfejsu Thunderbolt 3. To pozwala na stworzenie z laptopa, posiadającego takowy port, pełnoprawnej maszyny do grania, ponieważ będziemy mogli skorzystać z gier na superszybkim zewnętrznym dysku.

Dysk SSD WD_BLACK D50 Game Dock NVMe jest wyposażony w konfigurowalne podświetlenie RGB sterowane przez aplikację WD_BLACK Dashboard (tylko dla systemu Windows).

(fot. WD)

Dysk ten będzie dostępny w wersji o pojemności 1 TB za 499,99$ (około 1935 złotych). Do wyboru będzie także druga wersja, która nie bazuje na dysku SSD. Za nią przyjdzie nam zapłacić 319,99$ (około 1239 złotych).