M8VC Plus
M8VC Plus (źródło: Plextor)

Plextor poszerza swoją ofertę dysków SSD. Nadchodzi seria M8V Plus

Marka Plextor, należąca do pochodzącej z Japonii firmy Shinano Kenshi, w listopadzie wprowadzi nową serię dysków – M8V Plus.

M8V Plus – specyfikacja

Nośniki z serii M8V Plus będą dostępne w dwóch wersjach – M8VG Plus pod złącze M.2 w formacie 2280 oraz M8VC Plus pod SATA w formacie 2,5″. Główną różnicą, pomiędzy tą a poprzednią generacją (M8V), ma być wykorzystanie 96-warstwowej kości pamięci flash 3D NAND od KIOXIA. Niezmienny natomiast został kontroler pamięci. Japoński producent wykorzystał tutaj sprawdzony SM2258, firmy Silicon Motion. Dysk będzie dostępny w czterech różnych wersjach pojemnościowych – 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB.

M8VC Plus
M8VG Plus (źródło: Plextor)

Zastosowanie nowych komponentów zapewniać ma sekwencyjny odczyt i zapis od 520 do 560 MB/s oraz losowy odczyt i zapis od 88 000 do 90 000 IOPS. Takie osiągi sprawdzą się w zastosowaniach konsumenckich i profesjonalnych. Z myślą o bezpieczeństwie naszych danych cała seria dysków została zaprojektowana zgodnie z technologią LDPC (Low Density Parity Check).

M8V Plus
M8VC Plus (źródło: Plextor)

Nośniki danych Plextor zostały wyposażone w nowe rozwiązania wprost od producenta. RAID Engine oraz Data Shaping mają gwarantować bezpieczeństwo naszych danych, oraz dłuższą żywotność naszego dysku.

Plextor zadbał o wsparcie

Firma zadbał o softwarowe wsparcie swoich dysków SSD. Oprogramowanie jest ekskluzywne i działa tylko z dyskami tego producenta. Dla komfortu użytkowników oddano takie rozwiązania, jak:

  • PlexCompressor – pozwala oszczędzić przestrzeń dyskową, automatycznie kompresując pliki, które nie były otwierane przez co najmniej 30 dni,
  • PlexVault – chroni dane nawet na współdzielonym komputerze,
  • PlexTurbo – inteligentna technologia buforowania danych (Smart Cache), wykorzystująca pamięć RAM komputera do przyspieszania dysków SSD. Dodatkowo oprogramowanie Plexturbo wydłuża żywotność SSD oraz znacznie skraca czas dostępu do danych,
  • Plextool – zapewnia łatwy w użyciu interfejs do monitorowania stanu dysku SSD, w tym temperatury, aktualizacji oprogramowania układowego, integralności danych i bezpieczeństwa.

Seria M8V Plus – cena i dostępność

Dyski SSD z serii M8V Plus będą dostępne w Polsce w listopadzie. Jak na razie nie mamy żadnych informacji na temat ceny.