iPhone może nie być potrzebny – Apple Watch sam zainstaluje aktualizacje

Apple Watch to naprawdę dobry smartwatch, ale niestety ograniczony wyłącznie dla użytkowników iUrządzeń. Trzeba posiadać iPhone’a, aby nie tylko korzystać z funkcji Watcha, ale aby w ogóle przejść przedwstępny proces konfiguracji. Obecnie smartfon Apple potrzeby jest również podczas instalacji aktualizacji watchOS, ale niebawem może się to zmienić.

watchOS 6 może jeszcze bardziej usamodzielnić Apple Watcha

Patrząc na ostatnie nowości wprowadzane w Watchu, coraz wyraźniej widać, że Apple chce zapewnić większą funkcjonalność bez konieczności ciągłego noszenia przy sobie iPhone’a. Dobrym przykładem jest dodanie modułu eSIM, który dostępny jest w Series 3 i Series 4. Pozwala on chociażby na odbieranie i wykonywanie połączeń, nawet jeśli iPhone znajduje się poza zasięgiem lub jest wyłączony.

Reklama

Kolejne zmiany, które odczuwalnie podnoszą możliwości Watcha, wprowadzi nadchodzący watchOS 6. Ta duża aktualizacja to samodzielnie aplikacje, które mogą działać niezależnie od oprogramowania zainstalowanego na iPhonie, a także App Store dostępny bezpośrednio z poziomu smartzegarka.

(fot. appleinsider.com)

W testowych wydaniach watchOS 6 została zauważona jeszcze jedna przydatna nowość. Możliwe, że do instalowania aktualizacji systemu operacyjnego nie będzie już potrzebny smartfon Apple. Wszystko bowiem będzie można wykonać bezpośrednio z niewielkiego wyświetlacza smartwatcha. Funkcja w obecnym wydaniu wymaga jeszcze zaakceptowania warunków umowy na iPhonie, ale miejmy nadzieję, że zmieni się to wraz z premierą stabilnego watchOS 6.

Jeśli jednak Apple nie zdecyduje się na wdrożenie opisanej funkcji, to wciąż aktualizacje oprogramowania trzeba będzie przeprowadzać z poziomu aplikacji Watch na iPhonie. Nie jest to niewygodne, ale uważam, że możliwość wykonania instalacji nowego watchOS na samym smartzegarku będzie świetnym ruchem w kierunku samodzielności i w wybranych scenariuszach powinna okazać się przydatna.

Warto czekać na watchOS 6

Nie jest to aktualizacja, która znacząco zmienia oprogramowanie na smartwatchu Apple, ale przynosi zestaw dobrych zmian. Apple Watch dzięki niej zyska kilka nowych funkcji, a także stanie się urządzeniem mniej zależnym od iPhone’a.

watchOS 6 w stabilnej wersji powinien zostać udostępniony we wrześniu, najpewniej tuż po oficjalnej prezentacji Apple Watcha 5. Aktualizacja trafi na Apple Series 1 i wszystkie nowsze modele.

Polecamy również:

Sprawdziłem eSIM od Orange. Oto, co zapewnia na Apple Watchu

źródło: AppleInsider