Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Lis/Tabletowo.pl)

watchOS 6.1.3 – ważna aktualizacja usuwa błąd z powiadomieniami o arytmii

Apple udostępniło nową aktualizacją oprogramowania dla Apple Watcha. Nie wprowadza ona dużych zmian, ale naprawia jeden poważny błąd.

Reklama

watchOS 6.1.3 i 5.3.5 dostępne do pobrania

W oficjalnej informacji wydanej przez Apple czytamy, że uaktualnienie zawiera udoskonalenia i poprawki błędów. Najważniejszą zmianą jest usunięcie problemu, który powodował nieprawidłowe działanie powiadomień o arytmii w Apple Watchu w Islandii.

Reklama

Warto zaznaczyć, że smartwatch Apple uważany jest za jedno z lepszych urządzeń w swoim segmencie. Ponadto, wielokrotnie słyszeliśmy historie, że Apple Watch uratował życie kolejnego użytkownika. W związku z tym, wiele osób uważa go za dopracowane i dokładne urządzenie, jak najbardziej pozwalające uzyskać akceptowalne wyniki dotyczące pracy serca.

iOS 13 i watchOS 6 już dostępne! Oto wszystko, co należy wiedzieć

Ewentualne problemy z poprawnością działania powiadomień o arytmii mogą więc mieć dość poważne konsekwencje. Nic więc dziwnego, że Apple zdecydowało się wydać aktualizację dla watchOS 6 i starszego wydania watchOS 5. Brawo za reakcję i wsparcie wielu urządzeń, ale z drugiej strony, spory minus za wcześniejsze niewychwycenie błędu.

Wersja watchOS 6.1.3, wydana zaledwie trzy tygodnie po 6.1.2, skierowana jest do właścicieli iPhone’ów z zainstalowanym iOS 13. Z kolei system w wydaniu 5.3.5 przeznaczony jest dla osób korzystających ze smartfonów Apple, które nie mają najnowszego wcielenia iOS. Niezależnie od posiadanej wersji systemu, proces aktualizacji przebiega podobnie.

Jak pobrać aktualizację watchOS?

watchOS 6.1.3 i watchOS 5.3.5 powinny być już dostępne dla wszystkich użytkowników wspieranych Apple Watchy. W celu zainstalowania aktualizacji musimy sięgnąć po iPhone’a i spełnić kilka dodatkowych warunków.

Na iPhonie otwieramy aplikację „Watch”. Następnie przechodzimy do sekcji „Ogólne” i wybieramy opcję „Uaktualnienia”. Po chwili, na ekranie powinna pojawić się informacja o aktualizacji. Pozostaje teraz potwierdzić pobranie i zainstalowanie nowego wydania oprogramowania.

Należy pamiętać, że podczas instalacji aktualizacji Apple Watch musi być podłączony do ładowarki, a także stan naładowania akumulatora musi wynosić ponad 50%.

Polecamy również:

Na taki zegarek czekałem – Apple Watch series 5 (recenzja)

źródło: AppleInsider