fot. Pixabay

Warta ubezpieczy Wasze smartfony, tablety i smartwatche

Smartfony i inne gadżety wyposażone są w coraz lepsze i większe ekrany, które może i oferują świetną jakość obrazu, ale bardzo łatwo je zbić lub porysować. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku plecków smartfona, pokrytych w całości szkłem. Co prawda wyglądają zjawiskowo, ale wystarczy jeden upadek, aby pojawiła się na nich tak zwana „pajęczyna”.

Reklama

Jedynym rozwiązaniem, które może temu zapobiec, wydaje się ubranie smartfona w szkło hartowane i solidne etui. Dla osób, które nie lubią dodatkowych akcesoriów, zaburzających odczucia płynące z bezpośredniego korzystania z nowego urządzenia, świetną opcją wydaje się wykupienie ubezpieczenia.

Martwisz się o smartfon? Ubezpiecz go!

Dobrze znana w Polsce firma ubezpieczeniowa Warta zapowiedziała, że 1 kwietnia 2021 roku do jej oferty trafi nowość o nazwie Smart Pakiet. Na czym polega? Jest to ubezpieczenie, którym można objąć smartfon, tablet lub smartwatch. Urządzenie nie musi być nowe – wystarczy, że od daty jego premiery w Polsce nie minęły jeszcze cztery lata.

Ubezpieczyciel odpowie za szkody, które wynikną ze zniszczenia, zalania, zwarcia prądu, kradzieży czy rabunku urządzenia. Zgodnie z zapewnieniami, ochroną objęte są też takie przypadki, jak upadek smartfona podczas jazdy samochodem czy uprawiania sportu.

Smartfon ze stłuczonym ekranem - Warta ubezpieczy również wyświetlacz
fot. Pixabay

Warta daje klientom wybór, czy chcą ubezpieczyć sam wyświetlacz, czy też całe urządzenie. W przypadku wykupienia pełnej opcji, ubezpieczyciel gwarantuje serwis door to door i pokrywa koszty transportu do serwisu. Na czas naprawy klient otrzyma sprzęt zastępczy, a naprawa ma trwać nie dłużej niż pięć dni.

Aby zawrzeć umowę, należy skontaktować się z agentem firmy Warta, który będzie wymagał potwierdzenia, że urządzenie nie było wcześniej uszkodzone.

Jakie są alternatywy?

Alternatywnym wyborem dla ubezpieczenia firmy Warta jest aplikacja Screenity. Jej ogromną zaletą jest prostota zawarcia umowy. Wystarczy pobrać aplikację, wykonać test ekranu i dokonać potwierdzenia zakupu ubezpieczenia. Niestety, polisa obejmuje jedynie uszkodzenie wyświetlacza smartfona – nie można włączyć do niej tabletu czy smartwatcha.

Niewątpliwie zarówno ubezpieczenie od firmy Warta, jak i Screenity, to świetne rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą uchronić się przed ewentualnymi kosztami naprawy smartfona. Wybór należy do użytkownika – jeśli wystarczy Wam ubezpieczenie samego ekranu, śmiało sięgajcie po Screenity. Jeżeli jednak oczekujecie szerszego ubezpieczenia, obejmującego także inne urządzenia, Warta wydaje się być bardzo ciekawym wyborem.