T-Mobile pozwoli swoim klientom lepiej ubezpieczyć swoje cenne smartfony

Mimo że bez problemu można kupić smartfon już za kilkaset złotych, to i tak szkoda, żeby coś mu się stało. A im on droższy, tym większa strata i ubolewanie. Jeśli ktoś woli dmuchać na zimne, z pewnością zainteresuje się ubezpieczeniem urządzenia. Klienci sieci T-Mobile mają od teraz do wyboru dwa nowe pakiety, które zapewnią większą ochronę.

T-Mobile – ubezpieczenie telefonu

T-Mobile oferuje ubezpieczenie urządzeń mobilnych już od 30 października 2017 roku, jednak aż do tej pory było one dostępne w tylko jednym wariancie – Basic. Jego zaletą jest niska miesięczna opłata (aktualnie 9,99 zł), ale wadą zaś niska kwota ubezpieczenia (do 1000 złotych na 12 miesięcy).

Operator zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę i przygotował nowe pakiety dla klientów, którzy są gotowi zapłacić więcej za lepsze warunki i bardziej rozbudowaną ochronę wraz z wyższą kwotą zabezpieczenia.

Ubezpieczenie telefonu w T-Mobile – nowe pakiety

Nowe pakiety ubezpieczeniowe noszą nazwy Standard i Premium. Kwota miesięcznej składki ustalana jest na podstawie ceny ubezpieczanego urządzenia i w pierwszym przypadku wynosi 13,99 zł, 18,99 zł lub 29,99 zł, natomiast w drugim 15,99 zł, 22,99 zł bądź 34,99 zł.

W obu pakietach ubezpieczyciel deklaruje, że w przypadku mechanicznego uszkodzenia lub zalania urządzenia naprawi je do ceny zakupu lub wymieni na nowe. Ubezpieczeniem objęte są wszystkie elementy smartfona/tabletu, a klient na żądanie może (bezpłatnie) otrzymać sprzęt zastępczy na czas naprawy.

Ubezpieczenie Premium dodatkowo zapewnia wydanie nowego urządzenia w przypadku kradzieży dotychczas posiadanego oraz zwrot kosztów połączeń lub innych usług telekomunikacyjnych do kwoty 1000 złotych, jeśli ktoś postronny użyje smartfona/tabletu bez zgody jego właściciela i „nabije” rachunek.

Dodatkowo klienci, którzy wykupili ochronę ubezpieczeniową, otrzymają dostęp do bezpłatnej aplikacji diagnostycznej, dzięki której sprawdzą stan techniczny swojego smartfona, w tym ekranu dotykowego czy głośników. Program ten pozwoli im też łatwo zweryfikować specyfikację posiadanego urządzenia.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia są dostępne na dedykowanej stronie T-Mobile. Ochronę ubezpieczeniową w ramach Ubezpieczenia Urządzenia zapewnia AmTrust International Underwriters, a administratorem programu jest Digital Care.

Oferta dostępna jest zarówno dla klientów podpisujących nową umowę, jak i przedłużających obecną, jeśli jednocześnie dobiorą do niej smartfon lub tablet.