inteligentna waga Huawei Scale 3
Huawei Scale 3 (źródło: Huawei)

Waga Huawei Scale 3 trafia do sprzedaży w Polsce. Cena jest bardzo atrakcyjna

Huawei ma w swoim portfolio już kilka inteligentnych wag, ale do tej pory tylko jedna z nich trafiła do sprzedaży w Polsce. Teraz dołącza do niej kolejna, Huawei Scale 3, która oferowana jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Reklama

Pierwsza inteligentna waga Huawei AH100 zadebiutowała w Polsce w grudniu… 2017 (!) roku. Mimo kilku lat na karku, wciąż ją można kupić (aktualnie za 119 złotych), aczkolwiek lepiej spojrzeć w stronę nowego modelu Huawei AH200, który kosztuje niewiele więcej.

Waga Huawei Scale 3 trafia do sprzedaży w Polsce. Cena jest bardzo atrakcyjna

Model ten (pod nieco dłuższą nazwą) zadebiutował na rynku w październiku 2020 roku. Dziś producent poinformował o wprowadzeniu Huawei Scale 3 do Polski i od razu podał cenę swojej nowej wagi, która jest bardzo atrakcyjna.

Urządzenie kosztuje w Polsce 149 złotych (cena rekomendowana) i można je już zamówić (na przykład w sklepie Media Expert). Dla przypomnienia, pierwsza waga Huawei, która trafiła do sprzedaży w Polsce, miała cenę na start na poziomie 199 złotych, więc nowy model jest tańszy aż o 50 złotych… a oferuje więcej!

inteligentna waga Huawei Scale 3
źródło: Huawei

Specyfikacja Huawei Scale 3. Co oferuje za 149 złotych?

Oczywiście pomiar ogólnej wagi to podstawowa, jednak nie jedyna funkcja nowej wagi Huawei. W sumie potrafi ona przeanalizować aż 11 różnych parametrów składu ciała użytkownika, na dodatek nie tylko jednego, ale nawet kilku. Urządzenie jest bowiem w stanie ich rozpoznać (na podstawie dokonywanego pomiaru). Zebrane dane są następnie przesyłane do aplikacji Huawei Zdrowie (dostępnej na Androida i iOS) i zapisywane w profilu konkretnej osoby.

Co więcej, wagę można też udostępnić gościom – po pomiarze ich dane nie będą archiwizowane, tylko od razu zostaną usunięte. Już rozumiecie, dlaczego producent nazywa ją inteligentną?

inteligentna waga Huawei Scale 3
źródło: Huawei

Huawei Scale 3 potrafi przedstawić szczegółową analizę składu ciała użytkownika, analizując m.in. wagę, BMI, poziom tkanki tłuszczowej i tłuszczu trzewnego, masę mięśni szkieletowych oraz zawartość minerałów w kościach i (procentową) wody w organizmie. Ponadto podczas pomiaru mierzone jest także tętno. To ostatnie jest nowością w inteligentnych wagach – funkcji tej nie oferuje m.in. poprzedni model AH100.

Huawei Scale 3 można połączyć z aplikacją Zdrowie poprzez WiFi lub Bluetooth. W przypadku korzystania z tego ostatniego, należy każdorazowo uruchomić wspomniany program przed stanięciem na wadze (przy korzystaniu z WiFi nie jest to natomiast konieczne).