W skrócie: Xiaomi Redmi Note 2 Pro już prawie na pewno w metalowej obudowie, fotograficzna aplikacja od OnePlus i zestaw sprzedażowy BlackBerry Priv

Xiaomi również chce udowodnić, że tańsze urządzenia wcale nie muszą być plastikowe, a klienci mogą za niewygórowaną kwotę wejść w posiadanie urządzenia zamkniętego w metalowej obudowie. OnePlus za to próbuje swoich sił w tworzeniu aplikacji, czego efektem jest Reflexion. Natomiast dzięki Carphone Warehouse dowiedzieliśmy się, co otrzymują użytkownicy razem z BlackBerry Priv.

Reklama

Xiaomi Redmi Note 2 Pro już prawie na pewno w metalowej obudowie

O tym, że Redmi Note 2 doczeka się następcy dowiedzieliśmy się tydzień temu. Równocześnie pojawiło się zdjęcie sugerujące, że smartfon otrzyma nie tylko dopisek Pro w nazwie, ale również metalową obudowę i czytnik linii papilarnych.

Teraz, dzięki kolejnemu zdjęciu (powyżej po prawej), które ujrzało światło dzienne, możemy mieć większą pewność, że tak się stanie. Smartfon od Xiaomi już teraz jest świetnym wyborem, ponieważ oferuje niezłe parametry za bardzo przyjemną dla portfela cenę. Gdy zostanie odświeżony i doposażony, stanie się jeszcze bardziej łakomym kąskiem i (wydaje mi się, że) pokona swojego największego rywala, jakim jest Meizu M2 Note.

Jeśli natomiast chodzi o cenę, to przewidywania mówią o 1099 juanów chińskich za wersję z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej lub 1499 juanów chińskich za duet 3 GB RAM i 32 GB na pliki użytkownika. Xiaomi Redmi Note 2 Pro ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Fotograficzna aplikacja od OnePlus

Dla OnePlus najważniejsza jest teraz niedawna premiera OnePlus X. To pierwszy w portfolio model, który nie będzie walczył z flagowcami innych marek, lecz trafi do osób, które cenią sobie elegancki design i przyzwoitą, a nie koniecznie topową, specyfikację.

Chińczycy na różne sposoby starają się wypromować swój najnowszy smartfon. Jednym z nich jest akcja, dzięki której każdy chętny może go kupić bez wymaganego normalnie zaproszenia. Chodzi o powstawanie na jeden lub kilka dni, w 8 różnych miejscach na świecie, sklepów pop-up, które to umożliwią.

Na tym jednak OnePlus nie kończy. Udostępnił właśnie dla urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz iOS aplikację, umożliwiającą robienie przy użyciu aparatu (zarówno przedniego, jak i tylnego) czegoś na kształt kolażu. Byłby to kolejny tego typu program, gdyby nie fakt, że ekran przedzielony jest dwiema liniami, układającymi się w kształt litery „X”. Myślę, że to jasne nawiązanie do najnowszego w portfolio OnePlusa smartfona i kolejny sposób na jego zareklamowanie.

Tak stworzony plik można oczywiście zapisać lub udostępnić w różnych serwisach społecznościowych. Aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, ponieważ z samego Sklepu Play pobrano ją już ponad 100 tysięcy razy.

Zestaw sprzedażowy BlackBerry Priv

Na koniec, już bardziej jako ciekawostkę, chcę Wam pokazać, co otrzyma w pudełku razem ze smartfonem każdy, kto zdecyduje się na jego zakup. Wyposażenie na pierwszy rzut oka jest „standardowe”: masa papierków, ładowarka, kabel USB, słuchawki, igiełka do szufladek. Mnie osobiście najbardziej przykuł uwagę natomiast jeden szczegół: wraz z zakupem BlackBerry Priv użytkownicy otrzymują gratis 12-miesięczne wsparcie techniczne. Jest to na pewno spory ukłon w stronę klientów. Myślę, że zostanie przez nich doceniony, nawet jeśli nigdy z niego nie skorzystają.

Źródło: Android Headlines, Sklep Google Play, Carphone Warehouse