W skrócie: Okulary VR Acera w pierwszej połowie 2016 roku, Samsung Galaxy J7 (2016) z baterią 3300 mAh | Tabletowo.pl

W skrócie: Okulary VR Acera w pierwszej połowie 2016 roku, Samsung Galaxy J7 (2016) z baterią 3300 mAh

Dołącz do dyskusji 0

Wkrótce pojawi się mnóstwo nowych urządzeń, a mam tu na myśli zarówno kolejnej generacji smartfony, tablety, jak i różnego rodzaju wearables – część z nich poznamy za kilka dni na MWC 2016 w Barcelonie. Tymczasem dowiedzieliśmy się więcej na temat istnienia okularów VR autorstwa Acera – w dodatku od samego CEO firmy. Ponadto wiemy już, jaka bateria będzie zasilała Samsunga Galaxy J7 w wersji na ten rok.

Acer przygotowuje własne okulary wirtualnej rzeczywistości

Coraz więcej firm kładzie szczególny nacisk na rozwój urządzeń, które wykorzystują pełny potencjał drzemiący w technologii wirtualnej rzeczywistości. Możemy tutaj wspomnieć o Google (Project Tango), Facebooku (Oculus Rift), HTC (Vive), Sony (PlayStation VR), Samsungu (Gear VR) czy też LG (VR). Wkrótce do tego grona ma dołączyć również Acer, dokładniej pisząc w pierwszej połowie tego roku, prawdopodobnie w czerwcu.

Istnieje spora szansa, że już podczas MWC 2016 pojawi się prototypowa wersja okularów VR produkcji Acera. Niestety nie wiemy nic więcej na ich temat – zagadką pozostaje to, do jakiej grupy klientów mają zostać skierowane. Być może Tajwańczycy pójdą śladami HTC. Wkrótce sytuacja powinna się nieco wyjaśnić.

Nowy Samsung Galaxy J7 ze sporą baterią

Odnoście tego smartfona Koreańczyków pojawiło się już sporo doniesień. W bazie GFXBench Geekbench możemy znaleźć dwie wersje tego telefonu, różniące się między sobą ilością pamięci operacyjnej oraz procesorem. Pierwszy z nich miał 3GB RAM oraz Exynosa 7870, drugi natomiast 2GB i Snapdragona 615. Kolejny aspekt to bateria, o której zdążyliśmy już usłyszeć, że ma mieć pojemność 4300 mAh.

Wielka szkoda jednak, że okazała się to być nieprawdziwa wiadomość. Za sprawą certyfikacji ogniwa w FCC wiemy już, że J7 (2016) będzie zasilany przez akumulator o pojemności 3300 mAh – nie jest to mało, ale konkurenci z Państwa Środka oferują w tym temacie znacznie więcej. Reszta podzespołów ma prezentować się następująco: 5,5-calowy ekran Full HD Super AMOLED, aparat 13 i 5 Mpix oraz Android 6.0.1 Marshmallow na start. Oficjalna premiera ma odbyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

*na zdjęciu tytułowym Acer Switch 10 pierwszej generacji oraz Switch 10 SW5-015

źródło: Taipei Times przez Pocketnow; FCC przez GSM Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona