Ważne

Samsung Galaxy J7 (2016) w zupełnie innej konfiguracji

Wydawać by się mogło, że na temat Samsunga Galaxy J7 (2016) dowiedzieliśmy się już wszystko. Teraz udowodniono nam, że byliśmy w błędzie, bowiem w tym samym czasie do Geekbench i GFXBench zawitała zupełnie inna wersja tego modelu. Pytanie tylko – lepsza czy gorsza od poprzedniej?

Przyznam, że nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie, bowiem zmianie uległy wszystkie trzy najważniejsze elementy wyposażenia, czyli procesor, ilość pamięci RAM oraz wersja systemu operacyjnego. Dotychczas wiedzieliśmy (a raczej myśleliśmy), że Samsung Galaxy J7 (2016) zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 lub 617, 3 GB RAM oraz Androida 5.1 Lollipop. Tymczasem teraz zasugerowano nam, że na rynku mogą pojawić się dwie wersje tego smartfona (albo też, że ta pierwsza w ogóle na niego nie trafi).

W każdym razie model oznaczony jako SM-J710FN charakteryzuje się zupełnie innymi parametrami. Jest to całkowicie nowy, ośmiordzeniowy procesor Exynos 7870, 2 GB RAM oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow. Szkoda tylko, że zdecydowano się na zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej.

Samsung Galaxy J7 (2016) Geekbench

Co ciekawe, „odmieniony” Samsung Galaxy J7 (2016) pojawił się również w GFXBench. Także tam zarejestrowano obecność ośmiordzeniowego procesora Exynos, 2 GB RAM-u oraz systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow.

Jednak z tego benchmarku dowiadujemy się również, że smartfon zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (wcześniej mówiło się o Full HD), układ graficzny Mali-T830, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 13 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie oraz NFC.

Samsung Galaxy J7 (2016) GFXBench

Jestem ciekawy który z ww. Samsungów Galaxy J7 (2016) ostatecznie trafi na rynek. Jeśli okaże się, że oba, to Koreańczycy narobią sobie sporego bałaganu w portfolio. Dwa tak znacząco różne modele pod tą samą nazwą to koszmar i już można zacząć współczuć potencjalnym klientom i trzymać kciuki, żeby się nie pomylili przy kupowaniu.

*Na zdjęciu wyróżniającym pierwsza generacja Galaxy J7

Źródło: GeekbenchGFXBench

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona