W skrócie: Nvidia Shield Tablet, Cortana w UK i sprostowanie od Lenovo - Tabletowo.pl

W skrócie: Nvidia Shield Tablet, Cortana w UK i sprostowanie od Lenovo

Zacznijmy od Nvidii. Kolejne przecieki dotyczące nowego tabletu pojawiają się jak grzyby po deszczu i jest prawie pewne, że mały tablet od tej firmy pojawi się już wkrótce i będzie skierowany głównie do graczy.

Tablet ma mieć ekran 8 cali w rozdzielczości Full HD i być napędzany układem Tegra K1, 2 GB pamięci RAM, aparaty 5 Mpx, Bluetooth 4.0 i kieszeń na kartę microSD. Model będzie dostępny w dwóch wersjach – 16 GB WiFi (299$) i 32 GB WiFi+LTE (399$). Druga wersja wydaje się być bez wątpienia bardziej kusząca. Ciekawym elementem jest sprzedawany osobno pad, który przy pomocy komunikacji Bluetooth łączy się bezprzewodowo z urządzeniem i pozwala na dużo wygodniejsze sterowanie w grach. Jakich grach? Wygląda na to, że w dniu premiery usłyszymy o wielu ciekawych tytułach dostępnych wyłącznie przez Tegra Zone. Dodatkowo tablet ma zostać wyposażony w rysik chowany w obudowie – tak, jak to miało miejsce w przypadku Tegra Note. W sprzedaży ma być też etui, które pozwoli ustawiać tablet w pozycji stojące tak, aby można swobodnie było odtwarzać na nim treści multimedialne czy grać w gry.

Kiedy premiera? Sądząc po liczniku na stronie Nvidii… już we wtorek, 22 lipca.Tabletowo.pl W skrócie: Nvidia Shield Tablet, Cortana w UK i sprostowanie od Lenovo Lenovo Microsoft NVIDIA Plotki / Przecieki Windows

Cortana zebrała wiele pozytywnych opinii, szczególnie po poprawnym wytypowaniu wyników 15 z 16 meczów fazy pucharowej mistrzostw świata w piłce nożnej. Jej podstawową wadą jest jednak dostępność. Wiele jednak wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu trafi ona na Wyspy Brytyjskie, a w niedalekiej przyszłości również do Chin. Ta wirtualna asystentka rozwija się bardzo szybko i wygląda na to, że jej zastosowania mogą wkrótce zostawić w tyle Siri i Google Now. Szczególnie Siri, która swoją wiedzę „czerpie” z zewnętrznych źródeł danych, takich jak Wolfram Alpha, Wikipedia czy… Bing. Microsoft i Google z kolei mają własne systemy uczenia maszynowego i eksploracji danych. W przypadku Microsoftu jest to Satori, a Google’a – Knowledge Graph.

Tabletowo.pl W skrócie: Nvidia Shield Tablet, Cortana w UK i sprostowanie od Lenovo Lenovo Microsoft NVIDIA Plotki / Przecieki Windows

Kilka dni temu Lenovo niefortunnie wypowiedziało się o wycofaniu tabletów 8 cali z rynku w USA. Po jakimś czasie wystosowano oficjalne sprostowanie, w którym dowiadujemy się, że ThinkPad 8 rzeczywiście nie będzie sprzedawany w tym kraju, ale Miix 2 po prostu wyprzedał się, a Lenovo dalej zamierza sprzedawać tablety we wszystkich rozmiarach na zdecydowanej większości rynków. Nie oznacza to jednak, że za oceanem tablety z Windows nie przeżywają kryzysu. Jedynie Dell Venue 8 Pro i Asus Transformer Book T100 cieszyły się zwiększonym popytem. Warto dodać, że spośród dachówek z Windows modelem, który rozszedł się w największej liczbie sztuk był… Surface RT.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona