W skrócie: Lineage OS 14.1 dostępny na kolejne urządzenia, a mobilny Google Chrome dostaje nieco zmieniony design

Choć wiele osób już czeka na Lineage OS 15, który drogą nieoficjalną jest dostępny na kilka smartfonów, to wersja 14.1 wciąż jest wspierana i wypuszczana na kolejne urządzenia. A jeśli jesteście znudzeni wyglądem mobilnego Chrome’a to jest nadzieja, bowiem niektórzy z Was mogą cieszyć oko nowym designem.

Lineage OS 14.1 oficjalnie między innymi na OnePlus 5

Oficjalne wsparcie przez team Lineage jest wbrew pozorom bardzo ważne. Daje nam to pewność, że soft zostanie lepiej przygotowany i zoptymalizowany oraz będzie aktualizowany co tydzień. A jakie smartfony teraz doczekały się wsparcia? Najciekawszą pozycją jest oczywiście OnePlus 5, który jednak nie ma co się wstydzić oficjalnego oprogramowania, które jest świetnie zrobione oraz bazuje na czystym Androidzie. Następnie mamy bardzo popularnego w Polsce średniaka, czyli Xiaomi Redmi Note 4 oraz koreańskiego flagowca – LG G6 (w wersji amerykańskiej i europejskiej). Listę zamyka budżetowiec od Sony z roku 2013, czyli Xperia L.

Wszelkie paczki z plikami potrzebne do zainstalowania nowego systemu znajdziecie na oficjalnej witrynie projektu Lineage OS.

Google Chrome nareszcie doczekał się nowego designu

Wszystkie aplikacje do Google w ostatnich latach doczekały się nowego wyglądu. Wszystkie – ale nie Chrome. Przeglądarka od giganta z Mountain View ciągle tkwi w czasach Androida KitKat. Odświeżony design został już zapowiedziany jakiś czas temu, ale dopiero teraz mamy okazję go przetestować. Niestety, nie trafił on jeszcze do Chrome Stable, ale za to jest dostępny w Chrome Canary oraz Chrome Dev.

Na dolnej części ekranu powinniśmy ujrzeć dodatkowy pasek nawigacyjny, który przyspieszy korzystanie z programu. Zmiany doczekał się też górny pasek z adresem witryny – teraz jest bardziej zaokrąglony i zajmuje mniej miejsca. Nowy wygląd przypomina mi ten, który jest dostępny w Samsung Browser. Ale to dobrze, bowiem jest on bardzo ładny i świetnie się wpisuje w wytyczne Material Design.

Aby ujrzeć odświeżoną wersję interfejsu należy zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Chrome Canary lub Chrome Dev. Następnie w pole, w którym zazwyczaj wklepujemy adres strony trzeba wpisać chrome://flags i odnaleźć ustawienie #enable-chrome-home-modern-layout oraz włączyć je (ustawić status na enable).

Źródło: TechDroider, AndroidPolice