W skrócie: Kolejna obniżka ceny Samsunga Galaxy View, iPad Air 3 może trafić do sprzedaży trzy dni po premierze

Samsung nie chwali się wynikami osiąganymi przez Galaxy View. Od jego premiery mijają kolejne tygodnie, a jego cena powoli spada, co ma szansę skłonić do zakupu kolejnych klientów. Dużo lepiej na pewno sprzedawać się będzie iPad Air 3, zwłaszcza, że (podobno) trafi do sklepów już trzy dni po oficjalnym debiucie.

Reklama

Kolejna obniżka ceny Galaxy View

Ogromny, 18,4-calowy tablet Samsunga na początku kosztował 599 dolarów. To dość dużo, jak za urządzenie o niesprecyzowanym do końca przeznaczeniu (mimo że Koreańczycy starali się je „jakoś” wyjaśnić), choć z drugiej strony wpłynęło na nią wiele różnych czynników.

Dość szybko jednak Galaxy View zaczął tracić na wartości, bowiem już niecały miesiąc od premiery jego cena spadła o 100 dolarów, czyli blisko 20%. Teraz, trzy miesiące później, tablet znów został przeceniony, tym razem o kolejnych 50 dolarów (czyli o 10%) i obecnie kosztuje 449 dolarów.

Czy to wystarczająco, aby przekonać następnych klientów do zakupu? Tak, jak pisałem powyżej – Samsung nie dzieli się oficjalnymi danymi na temat wyników, jakie osiąga Galaxy View, dlatego też trudno powiedzieć, jaką popularnością cieszy się on wśród użytkowników.

iPad Air 3 może trafić do sprzedaży zaraz po premierze

Najnowszy tablet Apple ma (podobno) zadebiutować 15 marca razem z 4-calowym iPhonem 5se. Amerykanie nie zamierzają jednak – jak to mają w zwyczaju (patrz: iPad Pro) – znowu kazać klientom czekać długie tygodnie na możliwość ich zakupu.

Mówi się bowiem, ze iPad Air 3 pojawi się w sklepach (zarówno stacjonarnych, jak i tym internetowym) już 18 marca, czyli trzy dni po oficjalnej premierze. Jednocześnie Apple ma zrezygnować z przedsprzedaży – przy takim scenariuszu wydaje się to prawdopodobne.

iPad Air 3 pod wieloma względami będzie przypominać iPada Pro, bowiem według doniesień również ma zostać wyposażony w cztery głośniki, złącze Smart Connector, umożliwiające podpięcie klawiatury oraz wsparcie do obsługi Apple Pencilem. Tablet otrzyma także 9,7-calowy wyświetlacz i (po raz pierwszy w historii) diodę doświetlającą przy oczku aparatu na pleckach.

Źródło: GSMArena, 9to5Mac