W Q4 2015 Microsoft sprzedał tylko 4,5 miliona Lumii | Tabletowo.pl

W Q4 2015 Microsoft sprzedał tylko 4,5 miliona Lumii

Dołącz do dyskusji 0

Nie musieliśmy długo czekać na to, aż kolejna marka zakomunikuje światu swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał. Jak (zabrzmi to nieskromnie) słusznie zauważyłem, dotychczas informowano nas o bardziej (Apple) lub mniej (Samsung) spektakularnych osiągnięciach, lecz w końcu musiał nadejść i taki czas, że ktoś nie będzie miał tylu powodów do radości. Tym pierwszym „gorszym” jest Microsoft.

Gigant z Redmond w czwartym kwartale uzyskał dochód netto w kwocie 6,3 miliarda dolarów, przy przychodach w wysokości 25,7 miliarda dolarów. Mimo że jest to o 440 milionów dolarów mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (26,14 miliarda dolarów), to i tak więcej (o dokładnie) tyle samo niż spodziewali się analitycy z Wall Street (25,26 miliarda dolarów).

Podsumowano również sprzedaż smartfonów z serii Lumia i okazało się, że przez trzy ostatnie miesiące 2015 roku do rąk klientów trafiło ich zaledwie 4,5 miliona, co jest aż o 49% gorszym wynikiem od tego, jaki udało się uzyskać w analogicznym okresie rok wcześniej, czyli 10,5 miliona egzemplarzy. Najwyraźniej najnowsze, flagowe Lumie 950 oraz 950 XL nie spełniły pokładanych w nich nadziei i sięgnęło po nie dużo mniej użytkowników niż zakładano. Nieco lepiej mogła sobie radzić budżetowa Lumia 550, mimo że okazała się – nie bójmy się użyć tego określenie – niedokończonym bublem.

Na szczęście (dla Microsoftu) inne działy radzą sobie dużo lepiej. Seria Surface zapewniła przychody w wysokości 1,35 miliarda dolarów, co jest o 29% lepszym wynikiem od uzyskanego rok wcześniej. Amerykanie twierdzą, że to zasługa świetnie sprzedających się Surface Pro 4 oraz Surface Booka, chociaż wcześniej twierdzili, że nie cieszą się oczekiwanym powodzeniem wśród klientów.

Microsoft przekazał również informacje o tym, że miesięcznie Xbox Live rejestruje 48 milionów aktywnych użytkowników (wzrost o 30% względem poprzedniego roku), Windows 10 zainstalowany jest już na 200 milionach urządzeń, a Office 365 ma 20,6 milionów subskrybentów (co przełożyło się na 70% wzrost przychodów z tej usługi).

Źródło: Microsoft przez Pocket-link

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona