W LG G5 można jednak korzystać z App Drawera

LG wyposażyło G5 nie tylko w podwójny obiektyw aparatu czy obsługę różnych modułów, ale również w najnowszą wersję swojej autorskiej nakładki, UX 5.0. Jedną z wielu nowości jest, a właściwie był brak App Drawera. Okazuje się jednak, że można go przywrócić.

Reklama

Coraz więcej producentów decyduje się na porzucenie tego elementu na rzecz całkowicie „płaskiego” interfejsu. Wśród nich można wymienić Apple (iOS), Huawei (EMUI), Xiaomi (MIUI) czy Meizu (Flyme OS). Co ciekawe, pojawiła się również plotka, że zabraknie go w finalnej wersji Androida N, choć aktualny developer preview (jeszcze?) go posiada.

Inni producenci dają natomiast wybór swoim użytkownikom czy chcą z niego korzystać. App Drawer można włączyć/wyłączyć już w Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Taka opcja pojawi się również w G5. To ważna informacja, ponieważ egzemplarze zaprezentowane podczas targów MWC 2016 w Barcelonie takiej możliwości nie dawały.

O tym fakcie dowiedzieliśmy się dzięki temu, że LG opublikowało na swoim oficjalnym kanale na YouTube film, prezentujący najnowszą wersję autorskiej nakładki, UX 5.0. Przedstawiono w nim wiele różnych nowości, z których najciekawsze wydają się bardzo proste parowanie LG Friends, automatyczne robienie selfie, tryb Multi View, szybkie przenoszenie całej zawartości ze starego do nowego smartfona oraz aplikacja Smart Doctor, służąca do czyszczenia i optymalizacji pamięci urządzenia.

https://youtu.be/lk8Zs3Mlbcs

Źródło: LG Mobile Global