W 2016 roku Sony zamierza zaszaleć – planuje sześć smartfonów, w tym Xperię Z6 Lite

Najnowsza smartfonowa seria Sony zawiera trzy produkty: Xperię Z5, Xperię Z5 Compact i Xperię Z5 Premium. W dotychczasowej historii japońskiego koncernu nie spotkaliśmy się z modelem oznaczonym dopiskiem „Lite” – w przeciweństwie na przykład do Huawei i jego P8 Lite. Wiele wskazuje jednak na to, że w przyszłym roku się to zmieni i na rynek trafi Xperia Z6 Lite.

Wcześniejsze spekulacje sugerują, że Sony szykuje na przyszły rok aż pięć różnych modeli: 4-calową Xperię Z6 Mini, 4,6-calową Xperię Z6 Compact, 5,2-calową Xperię Z6, 5,8-calową Xperię Z6 Plus oraz 6,4-calową Xperię Z6 Ultra. Do nich ma dołączyć Xperia Z6 Lite, której wyświetlacz ma mieć przekątną 5 cali. Chciałoby się powiedzieć: dla każdego coś miłego. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że taka strategia musi się opłacać biznesowo – a czy tak jest… trudno określić. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę koszt utrzymania kilku linii produkcyjnych, serwisowanie, magazynowanie, wsparcie techniczne, etc… W ogólnym rozrachunku może się to okazać zbyt kosztowne, ale skoro Sony chce wrócić do gry na smartfonowym rynku, musi zacząć się poważnie starać.

Na temat nadchodzącego urządzenia nie wiemy nic poza wielkością ekranu oraz zastosowaną jednostką centralną, którą ma być sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 650 (wcześniej: 618). Całość ma zostać zamknięta w metalowej obudowie.

Jeśli powyższe informacje się potwierdzą, Sony Xperię Z6 Lite powinniśmy poznać w okolicy maja przyszłego roku. Co ciekawe, znana jest też prawdopodobna cena smartfona, która ma wynosić ok. 385 dolarów.

źródło: mobile-dad, phonearena