Wygląda na to, że seria Xperia Z6 będzie miała… 5 członków. Czy Sony pokaże ich wszystkich na targach CES 2016?

Niektórzy zdążyli już zapomnieć, że Sony miało w zwyczaju wypuszczać kolejnych przedstawicieli flagowej serii Z co pół roku. Do tej pory nie mogę zrozumieć tego, niezbyt racjonalnego, postępowania. Tak samo, jak zupełnie bezsensownego – w moim mniemaniu – wypuszczenia na rynek modelu Z4/Z3+. Tym razem Japończycy mogą nas jednak zaskoczyć czymś zupełnie innym.

Na oficjalnym profilu AnTuTu w chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiła się właśnie ciekawa informacja, sugerująca, że kolejna odsłona flagowej rodziny Xperia Z będzie miała aż 5 członków: Z6, Z6 Mini, Z6 Compact, Z6 Plus oraz Z6 Premium.

Sony Xperia Z6 (Z6, Z6 Mini, Z6 Compact, Z6 Plus, Z6 Ultra)

Czterech z nich napędzać będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 oraz układ graficzny Adreno 530, natomiast w Z6 Mini znajdzie się ośmiordzeniowy Snapdragon 620 z Adreno 510. Wszystkie modele będą oczywiście różnić się przekątnymi wyświetlacza:

 • Z6 – 5,2 cala,
 • Z6 Mini – 4 cale,
 • Z6 Compact – 4,6 cala,
 • Z6 Plus – 5,8 cala,
 • Z6 Premium – 6,4 cala.

Można by rzec: dla każdego coś miłego, ja jednak obawiam się, że wypuszczenie tak wielu wariantów flagowca wcale nie wpłynie korzystnie na sytuację Sony, a tym samym nie rozwiąże finansowych problemów, z jakimi boryka się jego dział mobilny.

Na 5 stycznia, podczas trwających wtedy targów CES 2016 w Las Vegas, Japończycy zapowiedzieli konferencję prasową. Spekuluje się, że mogą wtedy pokazać “coś naprawdę mocnego”. Czy będzie to cała nowa seria Xperia Z6? Osobiście wątpię, ale wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, że od premiery Xperii Z5 upłynie wtedy “już” 5 miesięcy – tyle samo ile od debiutu Xperii Z4/Z3+ i jej następcy.

Źródło: AnTuTu

Komentarze

 • krzysiekb92

  Skąd wniosek, że wszystko będzie flagowym modelem? Poczekajmy i zobaczymy, co z tego będzie.

  • DanSlenders

   No wiesz, Snapdragon 820 mówi sam za siebie

   • Mlody

    To co… Bedziecie robic jajka sadzone na tylniej tafli smartfona? Mialem sony i juz nigdy nie wroce do tego… Mam S6 i jestem bardzo usatysfakcjonowany, lepszego smartfona nigdy nie mialem

    • jajaj.ture

     Tylko ta bateria w s6 to jakies nieporozumienie

 • dareczq

  bardzo kibicuje Sony, robią naprawdę kapitalne smartfony, szkoda tylko, że zawsze zaliczą jakąś wpadkę, przy z4 był to snapdragon 810, przy z5 doszło jeszcze złe umiejscowienie przycisków głośności i kiepskie oprogramowanie aparatu, to że z wyglądu się flagowce nie zmieniają akurat zaliczam na +, bo są jedne z najładniejszych

  • fgdf

   zgadzam sie !!!

 • hyhy

  pod każdym tekstem o sony ten sam tekst o finansowych problemach, z jakimi boryka się dział mobilny sony. Płacą wam za to czy jak ?

  • DanSlenders

   Nie o to chodzi.
   Po prostu chodzi o powiązanie problemów finansowych z nową strategią, a raczej czy pomoże ona zmienić sytuację.
   Tylko fani Sony widzą w tym problem, jesteście czasem (przepraszam że tak to ujmę) jak owce z rezerwatu Apple

 • Z jednej strony ok, fajna sprawa, bo mocny sprzęt i każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie; z drugiej jednak, po co wypuszczać pięć wariantów flagowca, jeśli na rynku są jeszcze inne modele, nie mniej udane jak np. M5 czy C5 (jeśli komuś zależy na przekatnej). W chwili, kiedy większość nowych xperii upodabnia się do flagowców, design przestaje być istotną zaletą serii Z.
  Życzę Sony jak najlepiej – miło wspominam swój rok z Z1 – ale myślę, że kotłowanie się wokół flagowców może pójść im w bok, bo to nie one schodzą im najbardziej, a właśnie te “mniej mocne” urządzenia.
  No, chyba, że postanowili być jak “Apple” i produkować tylko zetki. Powiedzmy, że miałoby to ręce i nogi, ale czy było dobre… Ciężko stwierdzić. Muszą zaoferować coś ekstra.

  EDIT. I ten “plus” w nazwie… A już zdążyłem pochwalić Sony za to, że nie rżną od innych…

 • Kudlaty

  4 calowe mini z mocną specyfikacją – jeśli wyjdzie to kupuję jako pierwszy. Mocno kibicuję SONY aby się udało.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona