Volume Master dla Google Chrome: zarządzaj dźwiękiem w każdej karcie

Przeglądarka Google może niebawem otrzymać wbudowane narzędzie do sterowania muzyką. Co jednak z zarządzaniem poziomem głośności? Tutaj z pomocą przychodzi rozszerzenie stworzone przez Peta Sitteka.

Jeśli często słuchasz muzyki czy podcastów w przeglądarce internetowej, to mogłeś spotkać się z niezbyt komfortowym sterowaniem poziomem głośności. Owszem, jedną z opcji jest zarządzanie głośnością w systemie operacyjnym lub użycie przycisków funkcyjnych na klawiaturze. Można też kursorem sięgnąć do suwaka, który wbudowany jest w większość odtwarzaczy online. Dostępna jest jednak przynajmniej jeszcze jedna opcja, która moim zadaniem może okazać się tą najlepszą. Nazywa się ona Volume Master.

Reklama

Wygodne sterowanie dźwiękiem w Google Chrome

Jedną z zalet Google Chrome jest bogaty sklep z rozszerzeniami, które pozwalają znacząco rozbudować możliwości przeglądarki. Wśród ciekawszych dodatków znajduje się wspomniany już Volume Master. Pozwala on bowiem na sterowanie „głośnością” poszczególnych kart i to bez sięgania po suwak głośności w systemie czy przyciski na klawiaturze. Wystarczy kliknąć na ikonkę i ustawić preferowany poziom.

Volume Master w Google Chrome. (fot. Tabletowo.pl)

Po dodaniu Volume Master, obok paska adresu pojawia się nowa ikona. Zapewnia ona dostęp do suwaka głośności, a także wyświetla listę kart, w których odtwarzana jest piosenka, film czy występuje inne źródło dźwięku.

Suwak w rozszerzeniu Volume Master umożliwia ustawienie głośności od 0 do 600%. Zmiany nie są stosowane globalnie dla całej przeglądarki, a wyłącznie dla aktualnie otwartej strony. Po zmianie poziomu głośności karta zostaje dodatkowo oznaczona, co pozwala szybko zidentyfikować karty, w których użyty został opisywany dodatek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedną stronę ustawić na 10% głośności, a drugą zostawić przy domyślnych 100%. Umożliwia to przykładowo oglądanie filmu na YouTube z uruchomioną w tle cicho odtwarzaną muzyką.

Volume Master w Google Chrome. (fot. Tabletowo.pl)

Poniżej suwaka umieszczona jest lista otwartych stron internetowych z dźwiękiem. Pozwala ona na sprawne przełączanie się pomiędzy nimi – wystarczy tylko kliknąć na interesującą nas pozycję. Muszę przyznać, że grupowanie to jest całkiem wygodne jeśli w przeglądarce mamy otwartych sporo kart.

Rozszerzenie Volume Master jak najbardziej jest warte uwagi, szczególnie jeśli Chrome jest naszym głównym oprogramowaniem do odtwarzania muzyki czy wideo. Uważam, że do ideału brakuje tylko kilku przycisków – start/pauza, następny i poprzedni utwór. Dodatek znajdziecie oczywiście w Chrome Web Store.

źródło: własne, Chrome Web Store