Vivo XPlay 5S zaoferuje jednak nieco inną specyfikację niż się spodziewaliśmy?

Z nieskrywaną ciekawością, lecz i z dużą dozą rezerwy przyglądam się poczynaniom Vivo. Niestety w ostatnim czasie trochę nas ta marka „oszukuje”, ponieważ prezentuje nieco inaczej (tj. ubożej) wyposażone urządzenia niż wcześniej sama sugerowała. Nie inaczej jest w przypadku modelu XPlay 5S – tu także możemy otrzymać mniej niż się spodziewaliśmy.

Do tej pory bazowaliśmy oczywiście na różnych przeciekach, ponieważ sam producent ani razu jeszcze nie wypowiedział się oficjalnie na temat tego modelu. Teraz okazuje się, że mogą one w kilku miejscach dość znacznie rozminąć się z rzeczywistością. Wszystko za sprawą benchmarku AnTuTu, w którym został przetestowany model o nazwie kodowej PD1516A, który uznano za Vivo XPlay 5S.

Ostatnie doniesienia na temat tego smartfona również wieściły zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych informacji, Vivo XPlay 5S nie otrzyma 6-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 4K, aparatu głównego 21 Mpix i kamerki 12 Mpix na przodzie, tylko ekran QHD (1440×2560) 5,5 cala oraz aparaty – odpowiednio – 16 i 8 Mpix (tył/przód).

Vivo XPlay 5S AnTuTu

Vivo XPlay 5S to jeden z tych smartfonów, o których mówi się dość często, ale i w temacie których pojawia się (zbyt) dużo rozbieżności i nieścisłości. Podobną sytuację mamy w przypadku Xiaomi Mi 5, gdzie można powiedzieć, że wiemy tak naprawdę mniej niż więcej. Cóż, nie pozostaje nam nic, jak tylko cierpliwie czekać na ich premiery (obu spodziewamy się w lutym). Dopiero wtedy rozwieją się wszystkie nasze wątpliwości. Chyba, że wcześniej pojawią się bardziej wiarygodne przecieki – na to jednak można mieć tylko nadzieję.

Źródło: GizmoChina