Ważne

Xiaomi Mi 5 trafi do sprzedaży nie w jednym, nie w dwóch, a w czterech różnych wariantach?

Nie musieliśmy długo czekać na pojawienie się kolejnego przecieku na temat Xiaomi Mi 5. Także i tym razem mamy do czynienia z rewelacją/rewolucją, która w jednej części “potwierdza”, zaś w drugiej całkowicie zaprzecza wcześniejszym doniesieniom. Czego więc teraz się dowiadujemy? Otóż tego, że tegoroczny flagowiec Chińczyków zadebiutuje w czterech różnych wersjach.

Tak przynajmniej sugeruje zdjęcie, na którym widać dokładną rozpiskę, a co ciekawsze, również i ceny. Poszczególne opcje mają prezentować się następująco:

 • 5-calowy wyświetlacz, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej – 2199 juanów chińskich (około 1415 złotych bez podatku),
 • 5-calowy wyświetlacz, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej – 2599 juanów chińskich (około 1675 złotych bez podatku),
 • 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz szkło 2.5D na przednim i tylnym panelu – 2799 juanów chińskich (około 1800 złotych bez podatku),
 • 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz szkło 2.5D na przednim i tylnym panelu – 3099 juanów chińskich (około 2000 złotych bez podatku).
Xiaomi Mi 5 Xiaomi Mi5

Jak widać, nie pojawi się w ogóle wariant z 16 GB pamięci wewnętrznej. Trzeba przyznać, że przy braku slotu na kartę microSD jest to nawet mądre posunięcie. Co więcej, wcześniej mówiło się, iż model 3GB/16GB będzie kosztował o 300 juanów chińskich (około 200 złotych) więcej, niż – zgodnie z informacjami na powyższym zdjęciu – opcja 3GB/32GB. Za to wariant 4GB/64GB jest tańszy o 400 juanów chińskich (około 250 złotych) lub droższy o 100 juanów chińskich (około 65 złotych) – zależy, do której pozycji porównamy.

Nie da się ukryć, że dzisiejszy przeciek ponownie namieszał nam w głowach. Nie jesteśmy w stanie w jakikolwiek sposób usystematyzować posiadanych już informacji, ponieważ szybko okazałoby się, że jest to syzyfowa praca. Jedyne, co mogę tu wtrącić, to to, że powyższe zdjęcie w pewnym stopniu może sugerować, iż Xiaomi Mi 5 rzeczywiście pojawi się w wariancie z metalową obudową unibody lub ze szkłem 2.5D na przednim i tylnym panelu – oczywiście, jeśli to, co tutaj zobaczyliśmy, okaże się prawdziwe.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • I†achi

  I love it

 • Andrzej

  Mądrymi posunięciami buduje się markę i dobrą sprzedaż. Już widzę jak Xiaomi walnie kilkulziesięcio % wzrost w przyszłym roku.

  • I†achi

   Ironia? :D

   • Andrzej

    Nie to nie ironia to słowa pochwały. Może brzmią jak ironia ale Xiaomi słucha ludzi co piszą na forach. Inni producenci najpierw robią potem słuchają.
    Samsung by poprawić swoją sprzedaż dał ludziom metalową obudowę ale zrezygnował z kluczowego czytnika SD/wodoodporności. Teraz nagle sie budzą i dadzą ludziom to czego naprawdę chcą.

 • krzysiek siedemgwiazd

  Mam xiaomi redmi note 2 i iphone 6 i nie widze roznicy. Oba sa szybkie, oba plynnie pracuja, oba podobne funkcje jedynie rozni je cena 700 i 2500 i wielkosc oraz rozdzielczosc wyswietlacza.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona