Vivo Xplay 5 wyznacza nowe trendy – Meizu Pro 6 również otrzyma 6 GB RAM

Kto by pomyślał, że popularne w Chinach, ale globalnie wciąż mało znane Vivo modelem Xplay 5 wyznaczy nowe trendy? Bowiem nie tylko jako pierwsza marka, rodem z Państwa Środka, zdecydowała się w swoim flagowcu na obustronnie zakrzywiony ekran, ale również wyposażyła go – także jako pierwsza – aż w 6 GB pamięci operacyjnej. Poprzeczka powędrowała więc wysoko, ale konkurencja wcale nie zamierza pozostawać w tyle.

Świadczą o tym plotki, jakie pojawiają się na ten temat. Niedawno informowaliśmy Was, że Xiaomi Mi Note 2 otrzyma zachodzący na oba boki ekran oraz że to samo rozwiązanie znajdzie się również w Meizu Pro 6. Jednak o ile na temat tego pierwszego wciąż wiemy dużo mniej niż więcej, to przecieki na temat drugiego smartfona płyną do nas szerokim potokiem. Nie da się ukryć – zapowiada się on naprawdę świetnie.

Następca Pro 5 ma bowiem zostać wyposażony w obustronnie zakrzywiony, zapewne również 5,7-calowy, wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), a do tego obsługujący technologię 3D Touch/Fortce Touch. W sprzedaży mają pojawić się również dwa warianty: jeden z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, zaś drugi, nieco „uboższy”, z 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni na pliki. Oba „napędzać” ma ośmiordzeniowy procesor Exynos 8890 – ten sam, który znalazł się w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge – zaś całość działała będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Flyme OS 6.0, bazującego na najnowszym Androidzie 6.0 Marshmallow.

Meizu Pro 6 zadebiutuje najprawdopodobniej dopiero w trzecim kwartale 2016 roku. Wcześniej możemy spodziewać się premiery flagowego MX6, który – niestety – zapowiada się nieco mniej spektakularnie (szczegóły pod linkiem).

Źródło: MyDrivers