smartwatch Huawei Watch GT 2 Classic
Huawei Watch GT 2 Classic (fot. Huawei)

Vivo Watch zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Jest na co czekać?

Vivo coraz bardziej rozpycha się rękami i nogami w świecie urządzeń mobilnych. Tym razem producent chce uderzyć w rynek smartwatchy, wprowadzając do sprzedaży Vivo Watch.

Reklama

Vivo nie boi się nowego i innowacyjnego

Marka z Dongguan coraz bardziej rozwija swoje technologie. W sierpniu zaprezentowała pierwszy smartfon z obsługą ładowania o mocy aż 120 W. Kilka dni temu ogłosiła zaś, że zaczyna prace nad użyciem matrycy RGBW, która będzie miała na celu zminimalizowanie wszelkich niedociągnięć i braku szczegółowości w zdjęciach, wykonywanych w słabym świetle.

Teraz z kolei dowiadujemy się, że Vivo planuje wprowadzić na rynek swój pierwszy smartwatchVivo Watch. Co ciekawe, jego premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Vivo Watch ma być przełomem dla chińskiej marki

Informacji o smart-zegarku dostarczył zwykle dobrze poinformowany użytkownik Weibo, Digital Chat Station. Wstawił on na swój profil zdjęcie nowego smartwatcha marki Vivo. W przeciwieństwie do innych producentów koncernu BBK Electronics, jak Oppo czy Realme, Vivo Watch ma mieć okrągłą tarczę, a nie kwadratową.

Klienci dostaną do wyboru dwie wersje: 42 mm oraz 46 mm. Mniejszy z zegarków ma mieć przyciski rozmieszczone podobnie do Samsunga Galaxy Watch 3. Obie tarcze wykonane będą ze stali nierdzewnej. Urządzenia zostaną też wyposażone w ekran AMOLED.

Vivo Watch
Wersje rozmiarowe oraz kolory pasków dostępne do wyboru przy zakupie Vivo Watch (fot. Digital Chat Station)

Oczywiście, dzisiejszy smartwatch nie może obejść się bez funkcji kontroli naszego stanu zdrowia. Co otrzymamy w Vivo Watch? Smart-zegarek zaoferuje m.in. czujnik SpO2 (saturacji) czy możliwość pomiaru tętna.

Co jeszcze wiemy o nowym smartwatchu Vivo? Zegarek ma wytrzymywać ciśnienie podwodne do 5 atmosfer. Dodatkowo możemy spodziewać się obecności NFC, aczkolwiek nie ma co liczyć na obsługę płatności zbliżeniowych Google Pay, bowiem smartwatch nie będzie pracował pod kontrolą systemu Wear OS by Google, przynajmniej według twierdzeń leakstera.

No i na zakończenie coś, czym Vivo chce zdobyć przewagę nad konkurencją z podobnego segmentu. Bateria. W pełni naładowany akumulator ma zapewnić do 18 dni działania przy używaniu wszystkich funkcji.

Oczekuje się, że Vivo Watch będzie kosztować w Chinach ok. 1000 juanów, co daje w przeliczeniu 146$ (~549 zł).

*na zdjęciu tytułowym Huawei Watch GT 2 Classic

Polecamy również: