Smartfony Xiaomi sprawdzą puls za pomocą… aparatu

W lipcu 2019 roku Xiaomi wydało nową aplikację Mi Health, lecz w początkowej fazie jej funkcjonalność była raczej niezbyt rozbudowana. Producent postanowił dodać do niej nową funkcję, która pozwoli zmierzyć puls za pomocą… aparatu w smartfonie.

Xiaomi ulepsza aplikację Mi Health

Razem z wydaniem MIUI 12 chińska marka ulepszyła kilka funkcji w aplikacji Mi Health, m.in. zwiększyła dokładność licznika kroków, pojawiły się też nowe opcje w monitorowaniu snu. Teraz użytkownicy sprzętu firmy z Pekinu dostaną kolejne udoskonalenie, a mianowicie pomiar tętna z wykorzystaniem… aparatu, znajdującego się na tyle urządzenia.

Jak użyć pomiaru pulsu w aplikacji Mi Health? Po aktualizacji do najnowszej wersji należy wejść w zakładkę tętno, a następnie dotknąć ikony w prawym dolnym rogu. Smartfon poprosi wtedy o całkowite zasłonięcie obiektywów aparatu oraz lampy błyskowej i zacznie mierzyć tętno. Palec trzeba trzymać w tej samej pozycji, aż miernik osiągnie 100% pasku postępu.

Po zakończeniu pomiaru użytkownik będzie musiał wybrać, w jakim stanie obecnie się znajduje: spoczynku, po aktywności fizycznej czy neutralnym. Po określeniu go aplikacja wyświetli raport dotyczący stanu zdrowia, zawierający m.in. właśnie pomiar tętna. Użytkownik otrzyma informację zwrotną o tym, czy jego tętno jest w porządku, czy serce bije za wolno lub zbyt szybko. Należy pamiętać jednak, że pomiary aplikacji są jedynie orientacyjne i nie należy na nich bazować w przypadku problemów ze zdrowiem.

Aplikacja będzie również zbierać informacje i grupować je w wykresy oraz tabele, w których użytkownik zobaczy, jak wyglądało jego tętno na przełomie dnia, tygodnia i miesiąca.

Nowa funkcja dostępna jest po zaktualizowaniu aplikacji Xiaomi Mi Health do najnowszej wersji, oznaczonej jako 2.7.4. Jest ona stopniowo udostępniana przez Xiaomi i w niedługim czasie wszyscy użytkownicy powinni dostać możliwość skorzystania z tej opcji.

Polecamy również: