Virgin Mobile logo

To musiało się tak skończyć – Virgin Mobile wycofuje ze swojej oferty darmowy pakiet #FREEMIUM

Virgin Mobile wprowadziło do swojej oferty pakiet #FREEMIUM w październiku 2015 roku. Była to świetna propozycja dla osób, które bardzo mało korzystają z telefonu, ponieważ dzięki tej taryfie mogły to robić całkowicie za darmo. Celowo użyłem czasu przeszłego, gdyż operator poinformował, że wycofuje #FREEMIUM ze swojej oferty.

Reklama

W ramach pakietu klienci całkowicie za darmo otrzymywali co miesiąc 30 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, 30 SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych i 300 MB internetu. Do tego po każdym doładowaniu ważność konta przedłużała się o rok. Dla niektórych osób była to oferta idealna, lecz właśnie odchodzi ona do lamusa.

Reklama

Virgin Mobile poinformował, że od dzisiaj, tj. 27 sierpnia 2018 roku, nie ma już możliwości aktywowania pakietu #FREEMIUM. Klienci, którzy do wczoraj skorzystali z tej oferty, nie będą natomiast mogli jej odnowić po zakończeniu okresu jej obowiązywania.

W praktyce nie będzie to jednak wyglądało tak, że wkrótce wszyscy zostaną odcięci do pakietu #FREEMIUM i zostaną z niczym. Oferta ta charakteryzuje się bowiem tym, że automatycznie odnawia się co miesiąc przez pół roku. Jeśli ktoś więc uruchomił (lub odnowił ją po poprzednim półroczu) miesiąc, dwa, trzy, cztery czy pięć miesięcy temu, będzie mógł z niej korzystać aż do osiągnięcia progu sześciu miesięcy.

Jednocześnie udało mi się dowiedzieć, że pakiet #FREEMIUM zostanie zastąpiony pakietem MINI za trzy złote miesięcznie, w skład którego również wejdzie 30 minut, 30 SMS-ów i 300 MB internetu. Trzeba będzie go jednak włączyć ręcznie.

Oczywiście szkoda, że Virgin Mobile wycofuje pakiet #FREEMIUM, lecz dobrze, że operator nie pozostawił klientów z niczym, tylko dał im jakąś alternatywę. Większość zapewne z niej skorzysta, aczkolwiek część prawdopodobnie poszuka czegoś u konkurencji.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/27/virgin-mobile-pakiet-mini3-mini9/

Źródło: Virgin Mobile