Użytkownicy iUrządzeń znów zmagają się z problemem związanym z datą 01.01.1970

Użytkownicy iUrządzeń nie mają łatwego życia. Tylko w ostatnim czasie światło dzienne ujrzały dwie afery: jedna związana z naprawami Touch ID w nieautoryzowanych serwisach, zaś druga z datą 01.01.1970. Apple naprawiło oba błędy, jednak posiadacze sprzętów z logo nadgryzionego jabłuszka na obudowie donoszą, że drugi z ww. bugów powrócił.

Skarżą się oni, że otrzymują niechciane wiadomości e-mail. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby zawierały one reklamy (swoją drogą to zatrważające, jak wiele użytkowników lekką ręką wpisuje swój adres na różnych stronach lub w różnych okolicznościach wyraża zgodę na komunikację marketingową, po czym dziwi się, dlaczego dostaje na skrzynkę tak dużo spamu). Jednak w tym przypadku wiadomości nie zawierają żadnej treści ani załączników, nieznany jest również nadawca, zaś data wysłania to… 1 stycznia 1970 roku lub 01.01.2001.

Na szczęście dla użytkowników, tym razem nie pociąga to za sobą żadnych przykrych konsekwencji, z wyjątkiem zszarganych nerwów. Błąd najczęściej pojawia się w przypadku, gdy zmieniona zostanie strefa czasowa, w jakiej znajduje się aktualnie dana osoba. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i nie wymaga ingerencji producenta. Wystarczy zresetować urządzenie poprzez przytrzymanie naraz włącznika i klawisza domowego do momentu, w którym pojawi się logo Apple na wyświetlaczu. Usunie to wszystkie niechciane wiadomości oraz zapobiegnie otrzymywaniu kolejnych.

Źródło: The Telegraph przez 9to5Mac, ChoMobi (zdjęcie wyróżniające)