Użyteczne zmiany w OnePlus Camera już blisko

OnePlus jest jedną z tych firm, która bardzo ciekawie rozwija swoją własną rodzinę aplikacji. Od nakładki na Androida, przez galerię czy funkcje powiązane z grami, aż do aplikacji aparatu. I właśnie ten ostatni program doczeka się niebawem sporej aktualizacji.

Oprogramowanie, o jakim mowa, zostało oznaczone jako 3.8.13. Pośród głównych nowości wypada wymienić tryb śledzenia ostrości dla ludzi i zwierząt oraz makro. Nie jest to jedyna nowość, nad jaką pracuje producent. Wiele wskazuje na to, że nowinki zostaną udostępnione użytkownikom wraz z premierą Androida Q, który obecnie znajduje się już w wersji beta, na przysłowiowej ostatniej prostej. 

Reklama

Google udostępniło Androida Q Beta 4 z finalną wersją API i SDK

Serwis źródłowy zwraca uwagę na to, że na wcześniejszym etapie prac, gdy producent dysponował aplikacją w wersji 3.8.1 rozwój programu wyglądał nieco inaczej. Część kodu źródłowego pośrednio sugerowała, że już niebawem OnePlus przedstawi zupełnie nową wersję apki, która może znacząco różnić się od wersji, z jakiej użytkownicy korzystają na ten moment. Na liście nowości przewijało się wtenczas śledzenie punktu ostrości, które działało zarówno w trybie zdjęć jak i materiałów wideo.

OnePlus 7 Pro po miesiącu użytkowania – czy coś się zmieniło?

Wracając do najnowszej wersji narzędzia, na ten moment wygląda to tak, że firma zdecydowała się jednak rozwijać program w już znanym kształcie. Udało potwierdzić się, że działa on na OnePlus 7 Pro, który pracuje z wykorzystaniem Androida Q beta 4. Nie szukajcie jednak tego softu po forach producenta, bowiem na ten moment jest on niekompatybilny z Androidem Pie, który pracuje na nakładce Oxygen OS 9.5.10.

Sprawa jest rozwojowa, a o wydaniu stabilnej wersji OnePlus camera będziemy Was informować na bieżąco.

źródło: XDA Developers