Google udostępniło Androida Q Beta 4 z finalną wersją API i SDK

Zgodnie z oczekiwaniami, Google wypuściło właśnie kolejną betę systemu Android Q. Beta 4 nie wprowadza tak istotnych zmian, jak poprzednie wersje, ale jest skierowana przede wszystkim do deweloperów, którzy będą mogli teraz testować swoje aplikacje.

Najnowsza wersja mobilnego systemu Android Q posiada już finalną wersję API i SDK. Google wręcz zachęca programistów, aby skorzystali z Bety 4 do przeprowadzania testów zgodności dla swoich aplikacji i upewnili się, że będą w pełni kompatybilne z finalną wersją systemu Android Q, która pojawi się już za kilka miesięcy.

Jak wspomniałem na początku, jest to raczej niewielka aktualizacja, która nie przynosi tak wielkich zmian, jak Beta 2 czy Beta 3. Oprócz niezbędnych narzędzi dla deweloperów, Android Q Beta 4 zawiera również najnowszą poprawkę zabezpieczeń (czerwiec 2019).

(fot. Android Developers Blog)

Użytkownicy trzeciej bety ze smartfonami Pixel, którzy są zarejestrowani jako beta-testerzy, automatycznie otrzymają Betę 4. Natomiast właściciele urządzeń innych firm będą musieli poczekać na aktualizację jeszcze kilka tygodni.

Korporacja Google zaznaczała, że w systemie Android Q skupi się na innowacjach, bezpieczeństwie i prywatności, a także pozwoli użytkownikom czerpać jak największe korzyści z nowych technologii, między innymi z sieci 5G, składanych smartfonów i tabletów oraz nowego systemu gestów.

Pierwsza beta mobilnego systemu Android Q została udostępniona w marcu bieżącego roku. Druga i trzecia beta pojawiły się odpowiednio w kwietniu i maju. Przed nami jeszcze tylko dwie wersje beta tego systemu, które Google wypuści w nadchodzących miesiącach. Finalna wersja Androida Q prawdopodobnie pojawi się już w sierpniu.

Źródło: Android Developers Blog