Tak będzie wyglądał Android Q na smartfonach OnePlus z Oxygen OS 10 | Tabletowo.pl

Tak będzie wyglądał Android Q na smartfonach OnePlus z Oxygen OS 10

Dołącz do dyskusji 0

Finalna wersja Androida Q zostanie ogłoszona w ciągu kilku tygodni. Wielu producentów smartfonów prowadzi własne programy testowe wersji beta nowego systemu. Jednym z pierwszych był OnePlus, który na podstawie Androida Q buduje nakładkę Oxygen OS 10. Oto, jak będzie ona wyglądać.

Jedną z najciekawszych zmian, które można dostrzec w Oxygen OS 10, to odświeżenie początkowego ekranu konfiguracji. Uwidaczniają się one także później, wyraźnie przesuwając styl tej nakładki ku minimalizmowi. Będzie ona miała opcję „AMOLED Black”, zoptymalizowaną dla urządzeń z ekranem organicznych diod elektroluminescencyjnych. Dzięki niej, zużycie energii przez wyświetlacz powinno być nieco mniejsze. Skoro jesteśmy już przy tym elemencie, to trzeba wspomnieć, że zmieni się wzór grafiki aktywowanej podczas używania skanera odcisków palców w ekranie.

Interfejs nie zyska nowych kolorów i kształtów – wręcz przeciwnie. Wszystkie ikony będą okrągłe. Panel powiadomień oraz menu skrótów powinny wydać się nieco bardziej przejrzyste. Sporej zmianie ulegnie menu ostatnich aplikacji – nasuwa skojarzenie z iOS. Pojawią się także nowe gesty nawigacji.

Modyfikacji doczekają się aplikacje systemowe: ustawień, galerii czy aparatu. Wszystkie spotkają mniejsze czy większe zmiany, by zmniejszyć liczbę opcji „na wierzchu”, upraszczając obsługę.

Oxygen OS 10 pojawi się oficjalnie wkrótce po ogłoszeniu ostatecznej wersji Androida Q. Pierwsze w kolejce do instalacji systemu stoją: OnePlus 7 Pro, OnePlus 7 i OnePlus 6T.

OnePlus 7 z aktualizacją. Producent wdraża Oxygen OS 9.5.6

źródło: OnePlus, XDA Developers przez GizChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona