Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na wybranych tabletach Samsunga, Della i nie tylko | Tabletowo.pl

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na wybranych tabletach Samsunga, Della i nie tylko

Dołącz do dyskusji 0

Na temat współpracy Microsoftu z Samsungiem wiele mówiło się jeszcze przed prezentacją Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Są to pierwsze produkty koreańskiego koncenru z Androidem, które mają preinstalowane usługi koncernu z Redmond. Okazuje się, że nie tylko z Samsungiem Microsoft postanowił się związać.

Zacznijmy jednak od Samsunga. Dowiedzieliśmy się bowiem, że współpraca obu firm nie będzie jednorazowa, a długofalowa. Jak wynika z ujawnionych wczorajszego wieczoru oficjalnych informacji, usługi Microsoftu będą oferowane na wybranych tabletach Samsunga już w pierwszej połowie 2015 roku. Nie jest jasne, o jakich modelach dokładnie mowa, bo premiery nadchodzących urządzeń są wciąż przed nami. Możemy spekulować, że wśród nich będą najnowsze Galaxy Tab A zaprezentowane kilka dni temu w Rosji, a być może również obecne sprzęty (w drodze aktualizacji oprogramowania).

Na urządzeniach Samsunga będzie można znaleźć takie aplikacje Microsoftu, jak: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive i Skype. Dodatkowo użytkownicy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge otrzymają 100GB darmowej przestrzeni w OneDrive na dwa lata. Klienci biznesowi natomiast będą mogli korzystać z Office 365, który będzie chroniony również przez samsungowe rozwiązanie Knox.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o współpracę Microsoftu z producentami sprzętu z Androidem. Koncern z Redmond ogłosił strategiczną współpracę z firmą Dell oraz regionalnymi oddziałami mniejszych firm: Trekstor (Niemcy), JP Couto (Portugalia), Datamatic (Włochy), DEXP (Rosja), Hipstreet (Kanada), QMobile (Pakistan), Tecno (Afryka), Casper (Turcja) oraz Pegatron.

Na urządzeniach z Androidem wydanych przez te firmy w tym roku będą preinstalowane te same aplikacje, co na sprzęcie Samsunga: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive oraz Skype.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona