Ważne

Seria tabletów Samsung Galaxy Tab A z ekranami 4:3 debiutuje w Rosji

Stało się. Bez większego rozgłosu Samsung zaprezentował swoją najnowszą serię tabletów, której przedstawiciele charakteryzują się ekranami o proporcjach 4:3. Trzeba pamiętać o tym, że są to pierwsze tego typu produkty w ofercie koreańskiego koncernu – dotychczas skupiał się na tabletach z 16:10. Mowa oczywiście o Galaxy Tab A i dwóch modelach, które zadebiutowały podczas konferencji w Rosji – 8- i 9,7-calowym.

Aktualnie czekamy na szczegółowe parametry techniczne obu przedstawicieli serii, niemniej już teraz możemy co nieco powiedzieć na ich temat. I tak, oba modele posiadają wyświetlacze o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, procesor Cortex-A53 (brak szczegółów odnośnie konretnej jednostki, najprawdopodobniej jednak Qualcomm Snapdragon 410), 16GB pamięci wewnętrznej, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix oraz LTE.

Większy model oferuje akumulator o pojemności 6000 mAh, natomiast mniejszy – 4200 mAh. Oba mają obudowy o grubości ok. 7,5 mm. Co ważne, najnowsze tablety Samsunga mogą się pochwalić wsparciem dla bezprzewodowego ładowania. Całość pracuje pod kontrolą Androida (w nieznanej wersji) z nakładką TouchWiz.

Oba tablety będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: złotej i niebieskiej. Nie wiadomo kiedy konkretnie mają trafić do sprzedaży oraz jaka bedzie ich cena. Mówi się jedynie, że ok. 300 euro.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona