Ważne

Samsung i Microsoft zacieśniają współpracę

Na premierze Samsunga Galaxy S6 nie poświęcono temu ani sekundy, co mnie bardzo zdziwiło. Nowe flagowce od Koreańczyków mają trafić na rynek z preinstalowanym Skype, OneDrive (115 GB) i OneNote.

Fakt wydawałoby się nieznaczący, ale pokazuje kierunek, w którym zmierza Samsung. Próbuje powoli uniezależniać się od Google’a a nawet od samego Androida. Na razie droga ku temu jest jeszcze daleka (i bardzo wyboista – Google w każdej chwili może zmienić warunki korzystania z Google Services). Microsoft z kolei próbuje wejść ze swoimi appkami na konkurencyjne platformy. Toczy rozmowy z Cyanogen Inc i być może tam również wkrótce zobaczymy nowy pakiet aplikacji z Redmond.

Today I’m going to tell you about additional productivity applications from Microsoft. We have a deal with Microsoft which will be announced in a week or so, we’ll have a big announcement, so you have a sneak preview.

knox-microsoft

Okazuje się, że współpraca Samsunga z Microsoftem na tym się nie kończy. Koreańczycy od dłuższego czasu szczycą się swoją korporacyjną platformą bezpieczeństwa i zarządzania Knox, która wkrótce będzie zawierać również… Office 365. Samsungowi bardzo zależy na rynku korpo, a współpraca z Microsoftem i Intelem mogłaby bardzo w tym pomóc. Windows Phone ze swoimi 4% światowego rynku nie jest wystarczająco dużą platformą dla usług Microsoftu. Firma ta szuka zatem możliwości sprzedawania swoich produktów i subskrypcji poza Windowsem. Samsung wydaje się świetnym partnerem, z uwagi na dużą penetrację rynku oraz możliwości negocjacji związane z umowami licencyjnymi Androida, za które Koreańczycy muszą Amerykanom dodatkowo płacić.

We’ll have Microsoft OneDrive, and OneNote, and Office 365 come with Knox Workspace. When you download Knox Workspace, this comes pre-loaded.

Komentarze

  • Konrad Uroda-Darłak

    No i miód – konsumenci na pewno na tym skorzystają. Lepsze to nic dziecinne przepychanki.

  • The_Ecki

    Microsoft bardzo dobrze myśli. Może Samsung będzie graczem w Windows Phone…

  • darer

    Gdyby Microsoft dał 100gb za darmo forever albo za symboliczną zl to myślę że wiele osób by się skusilo. Pierwsza firma która da dużą chmurę Tak z 100 lub 200 GB ta zgarnie rynek 10 czy 20gb to każdy ma więc jak na sd w telefonie a to mało bezpieczna sprawa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona