Usługi Google Play pobiły rekord – zostały pobrane aż 5 miliardów razy

Usługi Google Play to niemalże nierozerwalna część każdego smartfona z Androidem, choć na pewno wśród Was znajdą się tacy, którzy wolą urządzenie bez tej paczki. Po raz kolejny pragnę poświęcić im chwilę, gdyż liczba pobrań tej aplikacji pobiła nowy, wirtualny rekord. Została zainstalowana już ponad 5 miliardów razy.

Muszę przyznać, że pięć miliardów to liczba, którą nie za bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić.

Reklama

5 000 000 000

naprawdę wygląda imponująco. Ziemia liczy sobie mniej wiosen, jej populacja wynosi jakieś półtora raza tyle. PlayStation 2, czyli najlepiej sprzedająca się konsola wszechczasów, w ciągu ponad 17 lat od swojej premiery, wyrobiła mniej niż 3,2% tej „normy”.

A dlaczego aż tak zachwycam się nad wyjątkowością pięciu miliardów? Gdyż właśnie tyle pobrań udało się osiągnąć Usługom Google Play. Pozwolę sobie wyjaśnić – jest to „paczka”, której obecność na urządzeniu z Androidem jest niezbędna do funkcjonowania wielu… usług. Spora część programów i gier zbędnie nalega na ich obecność. Jeśli tylko Wasz smartfon służy do przeglądania Gmaila, nawigowania za pomocą Map Google czy nawet przeglądania YouTube’a – bez tej aplikacji ani rusz.

Część z Was chciałaby zapewne zajrzeć do Sklepu Play i już teraz wklepuje na swoim smartfonie odpowiednią frazę. Niestety, istnieje wysoka szansa, że tam ich nie znajdziecie. Nie ma jednak większego problemu, aby podejrzeć sobie aplikację wtedy, gdy macie do niej bezpośredni link. Wystarczy, że klikniecie >tutaj<, aby zarówno z poziomu komputera, jak i smartfona zajrzeć na odpowiednią podstronę.

Oczywiście – póki co – został osiągnięty ten dolny szczebel ;)

Usługi Google Play pobiły rekord i jako pierwsza aplikacja w Sklepie Play przekroczyły 5 miliardów pobrań. Czy to oznacza, że użytkownicy są nią szczególnie zainteresowani? Nie do końca, nawet sam Google chwali się, że obecnie aktywne są 2 miliardy urządzeń z Androidem na pokładzie. Paczka ta jest po prostu preinstalowana na większości z nich, zaś Ci, którzy lubią czasem „pogrzebać” w systemie mogli nabić tych pobrań kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt. To swego rodzaju kamień milowy, który należy traktować jako ciekawostkę. Zastanawiam się tylko, czy w nabiciu tej liczby pomogły dziwne reklamy, który ostatnio wyświetlał Sklep Play ;).

źródło: Android Police