Urządzenia Asusa otrzymają aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow w drugim kwartale 2016 roku

Przy okazji producent podał pełną listę modeli, których posiadacze mogą się jej spodziewać

Na rynku debiutują kolejne smartfony z preinstalowanym Androidem 6.0 (lub już 6.0.1) Marshmallow na pokładzie. Jednak o wiele ważniejszą grupą są użytkownicy, którzy posiadają już jakieś urządzenie i czekają na aktualizację do nowszej wersji systemu. Większość producentów opublikowała już stosowne listy, zaś część z nich rozpoczęła już proces udostępniania „pianki” dla swoich klientów. Teraz natomiast harmonogram podał do publicznej wiadomości Asus.

Na wykazie znalazło się łącznie 8 modeli. Część z nich dostępna jest oficjalnie na polskim rynku, więc za niedługo również Wasze urządzenia powinny otrzymać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Z listy opublikowanej przez Asusa wynika, że spodziewać jej się mogą użytkownicy:

Asus poinformował również jakie zmiany wprowadza aktualizacja:

Google Messenger, Calendar, and Gmail apps will automatically be included with the Android M update. These apps will replace three ZenUI apps—ASUS Messenger, ASUS Mail and ASUS Calendar—as the default apps in the Android M version of ZenUI if you restore to factory settings after the update.*

*Please note: if you restore to factory settings after the update, ASUS Messenger, ASUS Mail and ASUS Calendar can be downloaded from Google Play.

Proces udostępniania Androida 6.0 Marshmallow dla wyżej wymienionych urządzeń rozpocznie się w drugim kwartale 2016 roku. Oznacza to, że dostaniecie ją pomiędzy kwietniem a czerwcem. Asus niestety nie podał konkretnych dat. Jednak z całą pewnością poinformujemy Was o tym fakcie na łamach Tabletowo.

Źródło: Asus