Nadchodzi UPPKOPPLA, czyli gamingowa linia akcesoriów z IKEA

Szwedzkiej firmy IKEA nie trzeba przedstawiać nikomu, warto jednak przypomnieć, że również w sferze technologii sieć sklepów już nie raz nas zaskakiwała. Mam tu na myśli przede wszystkim tanie inteligentne żarówki TRÅDFRI, jak i plotki dotyczące szwedzkich inteligentnych głośników. Tym razem przyszedł czas na gaming.

Zapowiadane gadżety są wynikiem współpracy, którą IKEA nawiązała z dwoma innymi podmiotami – mowa tu o produkującej personalizowane i designerskie protezy i ortezy firmie Unyq, a także szwedzkiej organizacji esportowej Area Academy. Efektem tej umowy będzie UPPKOPPLA, czyli gaminowa linia akcesoriów prosto od Szwedów.

https://www.youtube.com/watch?v=oLqWQ67OI_A

Warto w tym momencie nadmienić, że mówiąc akcesoria gamingowe mam w istocie na myśli… akcesoria. Nie ma co liczyć na to, że IKEA zaoferuje nam dobre klawiatury mechaniczne czy gamepady (chociaż… kto wie?), ale już niedługo oferta sklepu zostanie wzbogacona o opaskę-podstawkę stabilizującą nadgarstek, bungee do myszki oraz… zmodyfikowane klawisze o fakturze poprawiającej chwyt.

https://www.instagram.com/p/BySFW9WBJ61/

Jeżeli ceny podane w powyższym wideo są prawdziwe, to personalizowane klawisze mają kosztować 25 dolarów, wysięgnik do myszki 40 dolarów, a stabilizator nadgarstka 50 dolarów, czyli odpowiednio 100, 150 i 200 złotych.

To całkiem sporo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że to tak naprawdę przedmioty wydrukowane w technologii 3D. Nic specjalnego, powiecie? A pamiętacie o tym, że firma Unyq zajmuje się personalizacją swoich protez i ortez? Podobnie będzie z omawianymi produktami – oprócz możliwości opatrzenia ich własnym napisem, użytkownik będzie mógł dobrać najwygodniejszy dla siebie kąt nachylenia, miękkość i teksturę akcesoriów. Co więcej, podstawka-opaska pod nadgarstek będzie wykonywania na podstawie indywidualnego skanu ręki wykonywanego przy użyciu dedykowanej aplikacji!

Część z Was być może zastanawia się, po co komukolwiek takie produkty? Jak twierdzą przedstawiciele IKEA, cel jest całkiem słuszny:

Naszą ambicją jest, aby doświadczenia z personalizacji produktów dla graczy doprowadziły do implementacji rozwiązań dla osób cierpiących z powodu niepełnosprawności fizycznej lub innych obciążeń fizycznych.

Cóż, przyznam szczerze, że mnie linia UPPKOPPLA bardzo zainteresowała, choć mam wątpliwości, czy będę miał okazję z niej skorzystać. Pierwsze prototypy oraz aplikacja biometryczna zostaną zaprezentowane na Democratic Design Days w Älmhult jeszcze w tym miesiącu, a opisane produkty powinny trafić do sklepów w roku 2020. Krążą plotki, że niniejsza kolekcja jest tylko wstępem do tego, z czego IKEA jest znana najlepiej – biurek, foteli i innych mebli dla graczy.

źródło: Hypebeast, Dailyweb