Fot: Pixabay

Ikea wchodzi w sprzedaż inteligentnych głośników. Niektóre z nich znajdą się w meblach

Ikea już pewien czas temu podjęła współpracę z Xiaomi. Firma zamierza tworzyć inteligentne domy, dlatego też wybór chińskiej marki zdawał się być dość oczywistym wyborem. Zgodnie z najnowszymi informacjami, do Xiaomi dołączy firma Sonos, która zajmuje się nowym rodzajem urządzeń audio.

Współpraca ma dotyczyć inteligentnych głośników, Symfonisk, które będzie można ukryć w meblach. Technologia oficjalnie trafi do sprzedaży w sierpniu 2019 roku i ma być kompatybilna z innymi urządzeniami z logo Sonos na pokładzie. W tym miejscu warto też zauważyć, że Symfonisk będzie także współpracować ze światłami i przełącznikami Ikea Home Smart.

Reklama

Spodziewamy się, że w ramach oferty handlowej sieć Ikea przygotuje kilka wzorów kompatybilnych sprzętów, jednak ich wygląd oraz cena są trzymane w tajemnicy. W zasadzie wiemy tylko, że mają to być głośniki naścienne, jak i takie, które będzie można schować w meblach. Nie jest to pierwsza tego typu współpraca, jaką podjęła Ikea. Na wybranych rynkach pojawiły się wcześniej m.in. inteligentne rolety, którymi można nawigować z wykorzystaniem asystenta Alexa lub Asystenta Google.

Mając na uwadze przywołaną we wstępie współpracę z Xiaomi, a także kolejne inicjatywy, które podejmuje firma, można wysnuć założenie, że już w niedalekiej przyszłości spora część asortymentu Ikei będzie kompatybilna z funkcjami smart. To świetna sprawa, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że „zwykłe meble” nadal będą będą grały pierwsze skrzypce. Ostatecznie, czy wszyscy chcemy mieć smart-domy lub smart-mieszkania?

źródło: Wirtualnemedia

zdjęcie tytułowe: Pixabay