Unique sprawi, że każdy zegarek będzie mógł zaoferować możliwości smartwatchy | Tabletowo.pl

Unique sprawi, że każdy zegarek będzie mógł zaoferować możliwości smartwatchy

Dołącz do dyskusji 0

Polskich startupów z innowacyjnymi pomysłami pojawia się coraz więcej. Doskonałym tego przykładem może być warszawski uBirds, który niedawno rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze na bardzo ciekawe paski Unique. Otóż są one przeznaczone dla klasycznych czasomierzy. Wystarczy, że zamontujemy je w naszym zegarku i uzyskamy wówczas dostęp do wielu funkcji, dostępnych dotychczas tylko dla smartwatchy. Poza tym świetnie będą komponować się nawet z produktami od Tag Heuera, Rolexa, Patek Philippe czy innych producentów z najwyższej półki.

Wadą większość wearables jest wygląd, po którym łatwo poznać, że mamy do czynienia z elektroniką użytkową. Aczkolwiek ostatnio producenci zdołali wypracować swój własny, ładny styl, czego efektem są takie urządzenia jak Huawei Watch, Samsung Gear S2 czy Moto 360. Przejdźmy już jednak do samego Unique. Elementem charakterystycznym tego akcesorium będzie dioda powiadomień, która jako jedyna zdradza, że jednak nie mamy do czynienia tylko z ręcznie wykonanym, skórzanym (do wyboru będzie eko lub naturalna skóra) paskiem.

W dodatku zapewni obsługę gestów oraz wibracje, informujące nas o nowych powiadomieniach. Warto napisać, że Unique pozwoli na wysyłanie wiadomości, sprawdzanie na bieżąco naszej aktywności, odrzucanie niechcianych połączeń, personalizację tagu NFC (np. pod kątem wejściówki do klubu fitness czy karty hotelowej) i nie pozwoli na przypadkowe zgubienie telefonu. Zważywszy na wygląd i niewielkie wymiary całości, możliwości robią wrażenie. Oby w praktyce działały równie dobrze, co w zapowiedziach.

unique-wearables-3

Aplikacja dla Unique będzie dostępna na Androida (wymagany Bluetooth 4.0 Low Energy) oraz iOS (najstarszy wspierany model to iPhone 4S). Za jej pośrednictwem będziemy mogli wybierać, jakie informacje chcemy otrzymywać na pasek, a także kontrolować przebyty dystans i wyznaczać swoje cele treningowe. Jednym słowem: standard. Jestem ciekaw, czy twórcy mają w planach wypuszczenie podobnego programu na Windowsa.

unique-wearables-2

Paski będą dostępne dla zegarków z kopertą 20, 22, 24 i 26 mm, a w sprzedaży pojawią się wersje damskie oraz męskie. Unique jest zasilany przez litowo-polimerowe ogniwo zapewniające 2-3 dni pracy. Nie jest to wymarzony rezultat, ale pamiętajmy, że jest to dosyć innowacyjne akcesorium. Oby kolejne generacje prezentowały się pod tym względem znacznie lepiej. Pamięci wbudowanej wystarczy na pięć dni ciągłego gromadzenia danych – wcześniej lub później będziemy musieli zsynchronizować je z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth 4.1 Low Energy.

unique-wearables

Co ciekawe, możemy już stworzyć wymarzonego Unique, dzięki udostępnionemu konfiguratorowi (jest dostępny również na Androida i iOS).

Celem twórców jest zebranie 50 tysięcy dolarów do 22 października. Aktualnie udało się już uzyskać dwie piąte wymaganej sumy – jeżeli plan się powiedzie, a wszystko na to wskazuje, pierwsze egzemplarzy Unique trafią do swoich właścicieli w kwietniu 2016 roku. Aby stać się posiadaczem takiego akcesorium, trzeba wpłacić co najmniej 139 dolarów, co jest normalną kwotą jak na ręcznie wykonany, skórzany pasek z wieloma praktycznymi funkcjami.

Co sądzicie o Unique?

źródło: Kickstarter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona