Ważne

Huawei Watch do nabycia w Europie za 399 euro

Huawei Watch to jeden z tych smartwatchy, który może śmiało zastąpić klasyczny czasomierz na naszym nadgarstku. Oczywiście chodzi głównie o wygląd inteligentnego zegarka od chińskiej firmy, nie czas pracy na jednym ładowaniu/baterii. Oficjalny debiut odbył się na marcowych targach MWC 2015, ale na wejście do sprzedaży musieliśmy poczekać bardzo długo. Właśnie rozpoczęła się jego sprzedaż w Europie za 399 euro (wersja bazowa), a czas realizacji zamówienia wynosi ok. dwóch-trzech tygodni.

Huawei Watch wyróżnia się przede wszystkim okrągłym wyświetlaczem AMOLED pokrytym szkłem szafirowym, na którym jest wyświetlany interfejs w rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Za płynną i szybką pracę, identycznie jak w przypadku innych propozycji z Android Wear na pokładzie, odpowiada czterordzeniowy Snapdragon 400 1,2GHz z 512 MB RAM. Z kolei wszystkie dane możemy zapisać w 4 GB pamięci wbudowanej.

Z uwagi na to, że mamy do czynienia ze smartwatchem z wyższej półki na wyposażeniu seryjnym znalazł się również pulsomierz, krokomierz, barometr, a za łączność z telefon odpowiada Bluetooth 4.1 Low Energy. Całość jest zasilana przez przeciętną baterię 300 mAh. Podstawowa wersja, którą można aktualne zakupić za 399 euro lub 399 franków szwajcarskich, jest wyposażona w srebrną kopertę i skórzany pasek.

Nieco więcej, bo już 449 euro, przyjdzie zapłacić za Huawei Watch w czarnym kolorze lub wariantach z metalową bransoletą. Nie jest to najmniejsza kwota, ale z drugiej strony rywale nie są znacznie tańsi. Tak naprawdę wiele zależy m.in. od ceny Gear S2 na poszczególnych rynkach (podobno 1199 złotych za Sport w Polsce).

W Polsce możemy spodziewać się ceny na poziomie 1500-1600 złotych. Z jednej strony otrzymalibyśmy bardzo elegancki smartwatch, ale konkurencja stara się nieco rozważniej wyceniać swoje nowości. Cóż, klienci już wkrótce zdecydują, który producent obrał najwłaściwszy kierunek.

źródło: VMall przez Tutto Android, GSMArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona