smartfon UMIDIGI A7S smartphone with thermometer
UMIDIGI A7S (źródło: UMIDIGI)

UMIDIGI A7S – tani smartfon z Android GO i… termometrem

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku. Smartfony oferują wiele zaawansowanych funkcji, lecz raczej nie spotyka się w nich termometrów. UMIDIGI A7S go jednak oferuje, mimo że jest budżetową konstrukcją.

Przez globalną pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 hierarchia potrzeb konsumentów znacząco się zmieniła. Producenci urządzeń elektronicznych reagują na nowe oczekiwania klientów i wprowadzają na rynek sprzęty, których niekiedy byśmy się po nich nie spodziewali (zob. LG PuriCare).

Kiedyś większość osób prawdopodobnie uznałaby umieszczenie termometru w smartfonie za zupełnie niepotrzebne, lecz w obecnej sytuacji taka funkcja może się przydać. Z takiego właśnie założenia wychodzi też UMIDIGI.

Specyfikacja UMIDIGI A7S z… termometrem

Producent informuje, że UMIDIGI A7S oferuje pierwszy na świecie termometr, który wykorzystuje Sztuczną Inteligencję. Korzystanie z precyzyjnego cyfrowego termometru na podczerwień ma umożliwić użytkownikom zmierzenie temperatury w dowolnym momencie, co w obecnej sytuacji nierzadko może się przydać.

UMIDIGI zastrzega jednak, że nie jest to narzędzie medyczne i dane pomiarowe oraz wyniki mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą służyć jako podstawa do diagnozy lub leczenia.

Warto jednak odnotować, że UMIDIGI A7S nie jest pierwszym na świecie smartfonem z termometrem na wyposażeniu. Podobne rozwiązanie oferuje także Honor Play 4 Pro (jego właściciele mogą zmierzyć nie tylko temperaturę ciała, ale też dowolnego przedmiotu).

smartfon UMIDIGI A7S smartphone with thermometer
UMIDIGI A7S (źródło: UMIDIGI)

UMIDIGI A7S wyróżnia się również obecnością dodatkowego klawisza na bocznej krawędzi – użytkownik będzie mógł za jego pomocą szybko uruchomić termometr, funkcję Push-to-Talk, latarkę lub często używaną aplikację (ma tu pełną dowolność).

Ponadto specyfikacja UMIDIGI A7S obejmuje też 6,53-calowy wyświetlacz o proporcjach 20:9 i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli, procesor MediaTek MT6737 1,25 GHz, a także 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

smartfon UMIDIGI A7S smartphone with thermometer
UMIDIGI A7S (źródło: UMIDIGI)

Oprócz tego, smartfon oferuje jeszcze pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix z przysłoną f/1.8 na przodzie i potrójny 13 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix z obiektywem o kącie widzenia 120° + 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości na tyle oraz niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na pokładzie jest też żyroskop.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10 Go Edition i jest zasilany przez akumulator o pojemności 4150 mAh (ładowanie 5 W przez port USB-C). Całość ma wymiary 164×77,14×9,45 mm i waży 195 gramów.

Cena UMIDIGI A7S

Regularna cena UMIDIGI A7S została ustalona na 99,99 dolarów (równowartość ~375 złotych), ale od 21 września 2020 roku smartfon (przez ograniczony czas) będzie dostępny w oficjalnym sklepie marki UMIDIGI na platformie AliExpress za 69,99 USD (~260 złotych).

Klienci dostaną do wyboru trzy wersje kolorystyczne: szarą Granite Grey, niebieską Sky Blue i zieloną Peacock Green.