UMi zaskakuje i uaktualnia UMi Plus do Androida 7.0 Nougat już dziś!

Właściciele UMi Plus wiedzieli, że mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Co więcej, producent zapewniał, że trafi ona do nich w grudniu. A dokładniej w Wigilię, czyli 24.12. Tymczasem Chińczycy sprawili wszystkim niespodziankę i już dziś udostępnili nową wersję systemu operacyjnego dla tego modelu.

Reklama

Co jak co, ale prawdopodobnie nikt nie spodziewałby się takiego ruchu po chińskim producencie. Tymczasem jest to kolejny dowód na to, że zakup smartfona (tabletu już niekoniecznie…) z logo marki rodem z Państwa Środka nie musi się wiązać z perspektywą braku jakiegokolwiek wsparcia, a już szczególnie aktualizacji do nowszych wersji systemu operacyjnego.

Reklama

Przyspieszenie o prawie dwa tygodnie udostępnienia Androida 7.0 Nougat dla UMi Plus na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek tej marki. Wątpliwe (choć nie niemożliwe) jednak, żeby UMi Super i UMi Max również otrzymały ją wcześniej. Najpewniej ich właściciele poczekają – zgodnie z zapowiedziami – do 24 grudnia (UMi zapewniło, że aktualizacja na pewno pojawi się w tym miesiącu).

Dzięki aktualizacji do Androida 7.0 NougatUMi Plus otrzymał m.in. wsparcie dla API Vulkan, 1500 nowych emoji, funkcję dzielenia ekranu oraz oraz możliwość odpowiadania na powiadomienia (np. wiadomości) bezpośrednio z poziomu paska, wyciąganego od góry. W dodatku skróty na nim można dowolnie edytować.

Jeśli jesteście właścicielami UMi Plus, pamiętajcie, żeby przez rozpoczęciem aktualizacji naładować smartfon oraz zrobić kopię zapasową swoich danych. Po zakończeniu całego procesu trzeba będzie także od nowa ustawić odcisk palca, ponieważ w trakcie update’u jego ustawienia zostaną wyzerowane.

Źródło: GizmoChina

  1. Czy to Helio P10 warte jest 1050zł? Czy tam aby nie powinien znajdować się Snapdragon 650? Do tego mieszane opinie ludzi wskazujące, na słabą procedurę testową urządzeń, średnio pozytywne recenzje.

  2. Tak swoją drogą – zabawnie się czyta ekscytacje nad udostępnieniem już na starcie starej wersji Androida :P

  3. Ładny, nowoczesny telefonik za 1kzł dostał A7.0 na długo przed „markowym” sprzętem kilka razy droższym również z PRC lub Korei więc ponarzekajmy jak daleko fotkom do ideału i jak bardzo P10 odstaje w rankingach od najwydajniejszych Snapów. Jak mogli….

    1. Podobny, sprawdzony sprzęt, znanej, sprawdzonej firmy kosztuje niewiele więcej, w tym cała rzecz przecież…

  4. Posiadam Umi Plus i kiedy sprawdzam aktualizacje to nic tam sie nowego nie pojawia ,tylko ze twoje oprogramowanie jest aktualne. Nie pobiera wersji 7.0. Zaznaczam ze telefon nie jest zrootowany. Mial lub ma ktos taki klopot? Aktualizacje sprawdzam przez funkcje OTA przez Wi-fi. Moze redakcja jest jakos w stanie sprawdzic czy te aktualizacje naprawde sa?

      1. Tak juz dawno. Byl blad wiec wycofali. Pozniej jeszcze jakas latke dali na Android 7. Super chodzi jak na razie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama