UMi zaskakuje i uaktualnia UMi Plus do Androida 7.0 Nougat już dziś!

Właściciele UMi Plus wiedzieli, że mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Co więcej, producent zapewniał, że trafi ona do nich w grudniu. A dokładniej w Wigilię, czyli 24.12. Tymczasem Chińczycy sprawili wszystkim niespodziankę i już dziś udostępnili nową wersję systemu operacyjnego dla tego modelu.

Co jak co, ale prawdopodobnie nikt nie spodziewałby się takiego ruchu po chińskim producencie. Tymczasem jest to kolejny dowód na to, że zakup smartfona (tabletu już niekoniecznie…) z logo marki rodem z Państwa Środka nie musi się wiązać z perspektywą braku jakiegokolwiek wsparcia, a już szczególnie aktualizacji do nowszych wersji systemu operacyjnego.

Reklama

Przyspieszenie o prawie dwa tygodnie udostępnienia Androida 7.0 Nougat dla UMi Plus na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek tej marki. Wątpliwe (choć nie niemożliwe) jednak, żeby UMi Super i UMi Max również otrzymały ją wcześniej. Najpewniej ich właściciele poczekają – zgodnie z zapowiedziami – do 24 grudnia (UMi zapewniło, że aktualizacja na pewno pojawi się w tym miesiącu).

Dzięki aktualizacji do Androida 7.0 NougatUMi Plus otrzymał m.in. wsparcie dla API Vulkan, 1500 nowych emoji, funkcję dzielenia ekranu oraz oraz możliwość odpowiadania na powiadomienia (np. wiadomości) bezpośrednio z poziomu paska, wyciąganego od góry. W dodatku skróty na nim można dowolnie edytować.

Jeśli jesteście właścicielami UMi Plus, pamiętajcie, żeby przez rozpoczęciem aktualizacji naładować smartfon oraz zrobić kopię zapasową swoich danych. Po zakończeniu całego procesu trzeba będzie także od nowa ustawić odcisk palca, ponieważ w trakcie update’u jego ustawienia zostaną wyzerowane.

Źródło: GizmoChina